29 מרץ 2017 ב' ניסן תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  12.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש הראשון

טיפים לטיפול בתינוק

  • תינוקות רכים אוהבים מגע. חבקו אותו, הרימו אותו, ריקדו איתו, לטפו אותו ועסו את גופו כדי להרגיע ולהעניק תחושת בטחון. ניתן להצטרף לחוג לעיסוי תינוקות בטיפות החלב או במסגרות קהילתיות או פרטיות.
  • נסו לבצע מעט פעילות גופנית עם התינוק. הפעילו את רגליו בתנועת אופניים כדי לחזק את שרירי הרגליים (למשך מספר דקות בלבד). פעילות זו מסייעת אף לפעולת מעיים תקינה ועשויה לעזור אם תינוקכם סובל מגזים.
  • כשהוא ער השכיבו את התינוק על הבטן ועודדו אותו להרים את ראשו כדי לחזק את חגורת הכתפיים.
  • יילודים אוהבים וצריכים למצוץ. על אף ההעדפה הברורה לשד האם כדאי לנסות לתת ליילוד מוצץ כדי לסייע לו להרגע ולהרדם. יילודים רכים, ובעיקר יונקים, נוטים שלא לקבל את המוצץ בקלות בשבועות הראשונים לחיים אך כדאי להמשיך לנסות. חלקם יעדיפו למצוץ אצבע או את אגרופם. קיימים מחקרים לפיהם מציצת מוצץ במהלך השינה מקטינה את הסיכון למוות בעריסה.
 

זכרו שילדכם יחיד ומיוחד!

כל ילד הוא יחיד ומיוחד, בעל קצב גדילה והתפתחות ייחודיים משלו. חשוב שתבינו מה ילדכם מסוגל לעשות בכל גיל אולם זכרו שגם אם אינו עושה זאת עדיין ודאי יעשה זאת בקרוב, כשיגיע הזמן המתאים עבורו. ילדים שנולדו טרם זמנם (פגים) נוטים להתפתח מאוחר יותר בהשוואה לילדים שנולדו במועד. בכל מקרה של ספק התייעצו עם אחות טיפת החלב או עם רופא הילדים.