30 מרץ 2017 ג' ניסן תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  12.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש השישי

טיפים לטיפול בתינוק

  • שחקו עם התינוק משחקי 'קוקו'. כסו את פניו בחיתול בד למשך מספר שניות ואז גלו אותם. משחק הקוקו מלמד את התינוק שחפצים ואנשים קיימים בעולמו גם כשאינם נמצאים בטווח ראייתו.
  • הניחו צעצועים וחפצים מעניינים מחוץ להישג ידיו של התינוק כדי לעודד אותו להתגלגל במרחב. עם זאת אל תניחו את הצעצועים רחוק מדי כדי לא לתסכל את התינוק.
  • אם יש לכם ילדים גדולים יותר וודאו שצעצועים קטנים כגון לגו או חרוזים אינם נמצאים בסביבתו של התינוק שעלול להתגלגל עד אליהם ולהכניסם לפיו.
  • צבע עיניו של התינוק מתקבע בדרך כלל בגיל חצי שנה. אם עיניו של תינוקכם כחולות כעת זהו ככל הנראה צבען הסופי.
 

טיפים לבחירת מטפלת, בייביסיטר או פעוטון לקראת חזרה לעבודה

  • התרשמו מכמה פעוטונים. נסו להגיע לביקור שלא תואם מראש והתרשמו מהילדים במקום: האם הם שמחים, נקיים, האם נראה שטוב ונעים להם?
  • שימו לב אם סביבת הפעוטון או בית המטפלת נקי ובטוח. שימו לב למצב שקעי החשמל, מעקות של מדרגות ורהיטים בעלי פינות חדות שעלולים לסכן את התינוק.
  • בררו את היחס בין מספר התינוקות למספר המטפלות או המטפלים במקום. ככל שיש פחות תינוקות ויותר מטפלות כך ייטיב הדבר עם תינוקכם.
  • בררו עם המטפלת או הבייביסיטר האם עבדה בעבר עם תינוקות ואם כן, באיזה גילאים. בררו טלפונים של ממליצים ממקומות עבודה קודמים והתקשרו לברר.
 
קראו עוד על ההתארגנות הנדרשת לקראת חזרה לעבודה.

זכרו שילדכם יחיד ומיוחד!

כל ילד הוא יחיד ומיוחד, בעל קצב גדילה והתפתחות ייחודיים משלו. חשוב שתבינו מה ילדכם מסוגל לעשות בכל גיל אולם זכרו שגם אם אינו עושה זאת עדיין ודאי יעשה זאת בקרוב, כשיגיע הזמן המתאים עבורו. ילדים שנולדו טרם זמנם (פגים) נוטים להתפתח מאוחר יותר בהשוואה לילדים שנולדו במועד. בכל מקרה של ספק התייעצו עם אחות טיפת החלב או עם רופא הילדים.
פנו לברור אצל רופא הילדים אם אתם חוששים שיכולתו השפתית של תינוקכם אינה מתפתחת כראוי. שימו לב האם התינוק מקשקש, מחייך, יוצר קשר עין ומגיב למשמע קולות? אלו הן פעולות שתינוקות בגיל חצי שנה אמורים לבצע היטב.