25 מאי 2017 כ"ט אייר תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  25.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש השביעי

הורות

הקפידו על תזונה נכונה

הטיפול בתינוק מעייף ומתיש. הקפידו על תזונה נכונה ובפרט אם את מניקה:
  • אכלו ארוחת בוקר כדי למלא את מצבורי האנרגיה של הגוף לאחר שנת הלילה. ארוחת הבוקר חשובה אף יותר לאחר לילות ללא שינה.
  • פירות וירקות. מומלץ לצרוך כ- 2.5 כוסות של ירקות מדי יום וכ- 1.5-2 כוסות של פרי (טרי או יבש).
  • המנעו ממזון מהיר. על אף הפיתוי רצוי להמנע מאכילת מזון מהיר וג'אנק ולהעדיף מזון טרי ומבושל. רצוי להמנע מנשנוש ממתקים וחטיפים בין הארוחות ולהעדיף חטיפי אנרגיה, מעדני חלב ושקדים.
  • איכלו פחמימות. פחמימות הן מקור נפלא לאנרגיה זמינה. מומלץ לצרוך פסטה ולחם מחיטה מלאה על פני מוצרים שמכילים קמח לבן בלבד.
  • הקפידו על שתיה מרובה. חשוב לצרוך הרבה נוזלים ובפרט אם את מניקה. רצוי להמנע ממיצי פירות עקב תכולת הסוכר הגבוהה ואף ממשקאות מוגזים שעלולים להכיל גם כמויות בלתי מבוטלות של קפאין שמגביר את הצורך בהטלת
    שתן
    .
 

פנו לעצמכן זמן

שגרת החיים עם התינוק עלולה להיות קשה וסוחטת. קשה לתמרן בין התינוק, הבית, העבודה ובן הזוג ואמהות טריות רבות נוטות לשכוח כי טרם לידת התינוק היו להן חיים עצמאים.
על אף הקושי נסי לפנות מעט זמן לעצמך גם אם הדבר כרוך בדחיית נקיון הבית (במידת האפשר שכרי עוזרת בתשלום) הכביסה או הבישולים (תוכלו להזמין מזון מוכן או להעזר במשלוחים מההורים). אם אתם זקוקים לעזרה נסו לגייס את סביבתכם הקרובה.
הקפידי על פעילות שבועית עבורך בלבד דוגמת התעמלות, סיבוב בקניון או פגישה עם חברה. במרבית המקרים תיווכחי שניתן למצוא פתרונות שיאפשרו לך מעט זמן איכות לעצמך.

סבים וסבתות

סבים וסבתות מלאים בכוונות טובות. לעתים אף יותר מהרצוי. עודף כוונות טובות ונסיון של שנים עלול לגרום להם לייעץ לכם ללא הפסקה. הפגינו בטחון בעמדותיכם. תוכלו להקשיב לעצות אך קבלו החלטות בקשר לגידולו ולחינוכו של תינוקכם בעצמכם. נסו לדבר עם הסבים והסבתות בעדינו כדי שלא יפגעו ויחד איתם מיצאו את הדרך הטובה ביותר עבורכם ועבורם להשתלב בשגרת חייו של התינוק.
תוכלו להחליט על אחר-צהריים אחד בשבוע בו הם יבלו זמן איכות עם התינוק בזמן שאתם תתפנו לענינכם. הדבר ישרת אתכם פעמיים: התינוק יבלה עם הסבים והסבתות ואתם תפנו לעצמכם זמן פנוי ללא התינוק.