24 מאי 2017 כ"ח אייר תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  25.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש השמיני

הורות

על אף הקלישאה תיווכחי כי תחושותיך והאינטואיציה האימהית שלך יסייעו לך רבות בתהליך
גידול
התינוק. את מכירה את תינוקך טוב מכל אחד אחר ותוכלי לזהות שינויים במצבו הרגשי והגופני.
למדי לסמוך על עצמך ועל תחושותיך ואם נדמה לך שמשהו לא בסדר בהתפתחות או בהתנהגות של תינוקך אל תתעלמי מכך. התייעצי עם אנשי מקצוע. אם טעית לא קרה מאום ואם צדקת הרי שאין כמו גילוי וזיהוי מוקדם כדי לסייע לתינוק להחלים ולהדביק פערים.

השארת התינוק

אם טרם התחלתם להשאיר את תינוקכם לבד (עם בייביסיטר כמובן!) כדאי לשקול זאת בחיוב. חשוב שתבלו זמן איכות זה עם זו ללא תינוקכם. הדבר יועיל לא רק לכם אלא גם לתינוק. הורים תשושים ומנוכרים זה לזו אינם תורמים להתפתחותו. שהות קצרה ללא ההורים תרגיל את התינוק לנוכחותם של מטפלים אחרים ותתרום להתפתחות יכולותיו החברתיות.
בשלב ראשון צאו לבילוי קצר, קרוב לביתכם כגון סרט או בילוי בבית קפה. אפילו קניות או סידורים ללא התינוק עשויים להיות חוויה מרעננת. הידיעה שאינכם רחוקים ותוכלו לשוב במהרה הביתה במקרה הצורך תקל עליכם את הפרידה מהתינוק.

הקלו על עצמכם:

  • הכינו אוכל מראש. גם לכם וגם לתינוק. התארגנו מבעוד מועד עם קופסאות מזון במקרר כדי שלא תגיעו למצב בו הרעב דוחק ואין לכם רגע אחד פנוי לבשל או להזמין אוכל. אם תינוקכם ניזון מבקבוק הכינו מנות מחולקות במחלק מנות ובקבוקים מלאים בכמות מים מדודה כדי למנוע לחץ כשהתינוק רעב ובוכה.
  • ארגנו את אביזרי התינוק היכן שנוח לכם. כדי למנוע את הצורך להטלטל עם הרבה חפצים כשאתם רוצים לצאת מהבית הכינו תיק מלא חיתולים בהישג יד והשאירו עגלה ברכב באופן קבוע.
  • שתפו את התינוק בפעילות שלכם. הרגילו את התינוק לשהות בנוכחותכם גם כשאתם במטבח או במקלחת. כך תוכלו להישאר בקשר עין מלא עם התינוק בכל זמן אך גם לבצע את המטלות שלכם בזמנכם החופשי.