25 מאי 2017 כ"ט אייר תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  25.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש התשיעי

התפתחות חושית

מוחו של התינוק מתפתח בקצב מהיר בשנת החיים הראשונה ולכן חשוב לספק לו
גירויים
מתאימים. הקפידו לקרוא, לשיר שירים ולדבר עם תינוקכם תוך כדי משחק אך גם בזמן פעולות שגרה כגון רחצה, החתלה או האכלה. עודדו אותו לחקור ולגלות צעצועים וחפצים חדשים.
חרדת הנטישה מתעצמת לאחר גיל 8 חודשים ולכן כל יציאה ממושכת מהבית לסביבה זרה עלולה להיות חוויה מתישה. התינוק עדיין אינו מבין מהו 'טיול' ולכן עלול לפרש נסיעה כמעבר לסביבה זרה ועוינת. בתגובה יגיב בהתנהגות עצבנית, בכיינית ונדבקת. אם אתם בוחרים לצאת עם התינוק לטיול ממושך מחוץ לבית דאגו להצטייד בצעצועים וספרים מוכרים כדי להקל על התינוק.
וודאי הבחנתם בניצנים ראשונים של אופיו של תינוקכם. חלק מהתינוקות חברותיים מאד וחייכניים ואילו אחרים ביישניים ומעדיפים להתחבא מאחורי הוריהם. תוכלו להבחין האם תינוקכם פחדן או דווקא בעל בטחון עצמי רב. לעתים תוכלו להתרשם ממצבי רוח משתנים שמשפיעים על התנהגותו של התינוק. ככל שאופיו יתפתח יהפוך תינוקכם דעתן יותר ונוח פחות, תוך שהוא מתבגר והופך לפעוט עצמאי בעל רצונות וכושר ביטוי.
זכרונו של הפעוט מתחדד גם וכן והוא מסוגל לזכור פרטים כגון מיקומם של צעצועים אהובים שנותרו בחדר אך אינו מסוגל לזכור ארועים לאורך זמן. זכרונו קצר הטווח כבר הבשיל בעוד שזכרונו ארוך הטווח יתפתח רק לקראת גיל שנתיים-שלוש.