23 מאי 2017 כ"ז אייר תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  25.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש האחד עשרה

התפתחות תנועתית (מוטוריקה)

אם תינוקכם החל לצעוד את צעדיו הראשונים עודדו אותו לצעוד סביב שולחן או לקראת צעצוע אהוב. הרשו לתינוק לצאת ולחקור חדרים בבית גם ללא נוכחותכם הצמודה. הקפידו לשים לב לאן הוא פונה או נכנס והיו קשובים לכל צליל חשוד או בכי. הניחו לו לגלות ולחקור את סביבתו באופן עצמאי. תוכלו לקרוא לו מחדר סמוך כדי שידע שאתם בקרבתו וקשובים לצרכיו אך אפשרו לו להתנסות בעצמו. 
חלק מהתינוקות בגיל זה מתנסים בעמידה על קצות האצבעות ולעתים אף עומדים על רגל אחת בלבד. תינוקות הרפתקנים יגלו את יכולת הטיפוס כאמצעי לחקור אזורים חדשים בסביבתם. תינוקות אלו ינסו לטפס על כסאות, ספות ומעבר למעקה המיטה ועלולים לסכן את עצמם. 
  • אם תינוקכם חובב טיפוס סלקו מדרכו רהיטים וחפצים עליהם הוא עלול לטפס כדי למנוע נפילות מסוכנות. התאימו מנעולי בטיחות לילדים על מגירות ודלתות של ארונות מטבח ואמבטיה כדי למנוע גישה לחומרים מסוכנים. תאונות קשות מתרחשות פעמים רבות דוקא בסביבה הביתית של התינוק.
 
הקשר בין עינו וידיו של התינוק מפותח דיו כדי לאפשר לו לחקור כיצד דברים פועלים. התינוק ילמד לסדר צעצועים לפי גודל וצבע ויהנה לפרק צעצועים שניתנים לפירוק כדי לעמוד על טיבם וחלקיהם. משחקים מתאימים בגיל זה כוללים קוביות וכוסות שניתן לערום וכן מגדלי טבעות.