28 מרץ 2017 א' ניסן תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  25.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש השניים עשר

תזונת התינוק

לקראת גיל שנה ישלש הפעוט את משקל לידתו ויגבה בכ- 50% בהשוואה לגובהו במועד
הלידה
. גודלו של מוחו כעת הוא כ- 60% מגודל מוחו של אדם בוגר. אף שרמת פעילותו ויכולותיו של הפעוט ילכו וישתכללו בשנת החיים השניה קצב עלייתו במשקל יואט.
אפשרו לפעוט להסב עמכם בשעת הארוחה ולאכול את המזון אותו אתם אוכלים אלא אם הוא סובל מאלרגיה או רגישות למזונות מסוימים. באופן הדרגתי ומבוקר חשפו את הפעוט למוצרי חלב, ביצים, פרי הדר ודגנים. השגיחו היטב כשהפעוט אוכל מזון מוצק על מנת למנוע סכנת חנק.
למדו את הפעוט לאכול בעצמו באמצעות כפית. בשלב ראשון ילמד הפעוט להביא את המזון לקרבת פיו. על אף הלכלוך שכרוך בתהליך למידה זה אל תוותרו ותנו לילדכם להתנסות. אכילה בכפית מפתחת את הקשר בין עיניו וידיו של הפעוט, תורמת לעצמאותו והופכת את שעת הארוחה למהנה יותר.
אם החלטת לגמול את הפעוט מההנקה עשי זאת באופן הדרגתי. ותרי בכל פעם על ארוחה אחת בלבד. זוהי לרוב הדרך הקלה והנוחה ביותר עבור הפעוט ועבורך. בדרך זו תוכלי להמנע בדרך כלל מהיווצרות גודש בשדייך.
החל מדצמבר 2012 ממליץ משרד הבריאות על המשך מתן תוסף הברזל לתינוק עד הגיעו לגיל 18 חודשים (כולל). ניתן להפסיק את מתן תוסף הברזל בגיל 12 חודשים אם בוצעה בדיקת דם ונמצא כי התינוק אינו סובל מחסר בברזל.
למידע נוסף אודות מניעת
אנמיה
על רקע חוסר
ברזל
בקרב תינוקות >>