24 מאי 2017 כ"ח אייר תשע"ז

התפתחות התינוק עד גיל שנה

מידע רפואי מקצועי, מקיף ומהימן אודות התפתחות התינוק עד גיל שנה.
בחרו את אחד החודשים שבסרגל לקבלת מידע מפורט אודות התפתחות
תינוקכם במגוון תחומים, כמו תזונה, תקשורת, תנועה ושינה
מעודכן לתאריך  25.04.2011 

התפתחות התינוק: החודש השניים עשר

הורות

מחלוקות רבות מתעוררות בקרב הורים טריים באשר לחינוך התינוק והצבת גבולות. לכל אחד סגנון אחר ודרך חשיבה שונה לגבי סגנון ההורות. נסו לכבד זה את זו, לקבל את דעותיו של האחר וחפשו קרקע משותפת בנוגע לחינוך התינוק. שקלו את יתרונות וחסרונות הדעות והגישות של שניכם וקבלו החלטה משותפת. 
גם כשאינכם מסכימים המנעו ככל שתוכלו מבלבול הפעוט וחשיפתו לדעות וגישות שונות. הציגו בפניו חזית אחידה ודרך התנהלות אחת. כדי שחינוך יהיה יעיל נדרשת גישה בהירה, ברורה ועקבית. במידת הצורך תוכלו להתייעץ עם ספרי הדרכה, חברים שגישת החינוך שלהם מקובלת על שניכם או פסיכולוג מומחה להתפתחות הילד. 

לקראת יום ההולדת הראשון

חלפה כמעט שנה מאז הולדת התינוק והנה עוד מעט תחגגו יום הולדת שנה. הורים רבים בוחרים לחגוג את יום ההולדת הראשון של ילדם ובפרט אם לא ערכו ארוע גדול לאחר לידתו. 
הפעוט עשוי להבין כי הוא במרכז החגיגה אך אינו מסוגל לתפוס את משמעות יום ההולדת וסיבת המסיבה. העדיפו לחגוג לו בסביבה ביתית מוכרת בנוכחות משפחה קרובה וחברים מוכרים כדי שלא ירתע או ילחץ. במהלך הארוע הרבו לצלם ולהסריט. פעוטות נהנים מאד להתבונן בתמונות של עצמם ולראות את עצמם 'מככבים' בסרטונים ביתיים. צילומי יום ההולדת יהיו מזכרת נהדרת עבורם ועבורכם בשנים הבאות.