28 יולי 2017 ה' אב תשע"ז
מעודכן לתאריך  13.04.2011 

ראיה

Vision

תפקיד ההורים

במסגרת טיפות החלב נערכות בדיקות פזילה לתינוקות בני 7 חודשים ומעלה. וודאו כי ראייתו של תינוקכם נבדקת ובמידת הצורך פנו לבדיקה נוספת אצל רופא עיניים מומחה לילדים. אם אחד מכם (או שניכם) מרכיבים משקפיים, או שקיימת בעיית ראייה ידועה במשפחה (לדוגמה, עין עצלה), ידעו על כך את רופא הילדים ואת רופא העיניים. 
בסביבות גיל 3-4 שנים ערכו לילדכם בדיקת ראיה נוספת. בגיל זה הילד בוגר דיו כדי לעבור בדיקה מקיפה בעזרת לוחות וטבלאות בדומה ללוחות המספרים שמשמשים בבדיקת מבוגרים. חשוב לאבחן בעיות ראיה בילדים מוקדם ככל שניתן מאחר שתיקון הראיה יסייע לילדכם להתפתח כראוי. כמו כן חלק מבעיות הראיה ניתנות לתיקון אך ורק בתקופת הילדות ועלולות להתקבע ללא טיפול מתאים במועד. 
מחקרים מלמדים שתינוקות מעדיפים להתבונן בפנים האנושיות על פני כל תמונה או חפץ אחר. אפשרו לתינוקכם להתבונן היטב, מקרוב, בפניכם. בסביבות גיל חודש יתחיל תינוקכם לגלות ענין בכל חפץ שתקרבו לפניו. תינוקות רבים מגלים ענין בתנועתו של מאוורר תקרה, בתנועתם של עלי שיח או עץ בחצר ואוהבים במיוחד להתבונן בילדים בוגרים יותר משחקים, קופצים ורצים. 
תלו מובייל צבעוני מעל מיטתו של התינוק וחשפו אותו לספרי תמונות. עם הזמן הראו לו תמונות מורכבות יותר הן מבחינת צבעוניות והן מבחינת מורכבות הדוגמאות.