21 מאי 2022 כ' אייר תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 16-18 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות התינוק מגיל 16 ועד 18 חודשים. בחלק זה תוכלו למצוא מידע מקיף על כל השלבים ונקודות הציון בהתפתחות הפעוט, כולל התפתחות התנועה (מוטוריקה), השינה, האכילה, השפה והתקשורת. כמו כן תוכלו לקבל כאן טיפים על טיפול בפעוטות בגיל זה, עצות למעבר ממיטת תינוק למיטת נוער, המלצות להתמודדות עם התקפי זעם של פעוטות ועוד. בנוסף, תוכלו למצוא כאן מידע על זכויות חברי מכבי בנושא חיסונים, טיפולים משלימים, טיפולי התפתחות וטיפולי שיניים לפעוטות.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות תנועתית (מוטוריקה) בגיל 16–18 חודשים

גם אם הוא כבר הולך היטב צעדו של הפעוט טרם התייצב והוא עלול ליפול אם ינסה לרוץ או לעלות ולרדת מדרגות בחופזה. עודדו אותו לצאת ולשוטט אך השגיחו שאינו מסכן את עצמו מאחר שפעוטות בגילאים זה אינם מבינים את מגבלות יכולותיהם בזמן. 
בגיל 18 חודשים לערך חלה קפיצה משמעותית בהתפתחותו של הפעוט. יציבתו בטוחה יותר, הוא מסוגל לבעוט בכדור, אוהב לטפס על רהיטים ומפגין יכולות זיכרון משמעותיות בשעת משחק (ולכן יהנה לשחק משחקי זיכרון פשוטים). הפעוט יודע את שמם של בני משפחתו, של חפצים ושל חלקי גוף ואף יצביע עליהם אם ישאל. אם תתנו לו הוראות פשוטות ימלא אחריהן בשמחה.

מעקב טיפת חלב

בגיל שנה וחצי יקבל התינוק חיסון ראשון נגד הפטיטיס A, ויעבור בדיקת התפתחות אצל רופא ואחות. בחלק מהמקרים תופנו לבדיקת רופא עיניים לילדים ובדיקת רופא שיניים ראשונה.