21 מאי 2022 כ' אייר תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 16-18 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות התינוק מגיל 16 ועד 18 חודשים. בחלק זה תוכלו למצוא מידע מקיף על כל השלבים ונקודות הציון בהתפתחות הפעוט, כולל התפתחות התנועה (מוטוריקה), השינה, האכילה, השפה והתקשורת. כמו כן תוכלו לקבל כאן טיפים על טיפול בפעוטות בגיל זה, עצות למעבר ממיטת תינוק למיטת נוער, המלצות להתמודדות עם התקפי זעם של פעוטות ועוד. בנוסף, תוכלו למצוא כאן מידע על זכויות חברי מכבי בנושא חיסונים, טיפולים משלימים, טיפולי התפתחות וטיפולי שיניים לפעוטות.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

תזונת פעוטות בגיל 16–18 חודשים

נסו לחשוף את הפעוט למזונות חדשים ומגוונים בזמן הארוחה אך התחשבו בהעדפותיו והקלו גם על עצמכם. חלק מהפעוטות בררנים מאד. לכן הציעו לילדכם מזונות שהוא אוהב כדי שיאכל וששעת הארוחה תהיה יעילה ומהנה. וודאו כי הפעוט אוכל פירות וירקות טריים, מני דגנים, בשר וחלבונים אחרים. 
אל תכריחו את הפעוט לסיים את ארוחתו אם הוא מסרב ואל תלחצו אם הוא מחליט לפתע שאינו אוכל ירק מסוים או מעדן חלב. בררנות בשעת הארוחה היא דרכו של הפעוט להפגין את עצמאותו. 
במרבית המקרים ישוב הפעוט עד מהרה לאכול מגוון רחב של מזונות. אם הוא בכל זאת מסרב נסו להציע לו חלופות שונות מאותה קבוצת מזון (לדוגמה אם הוא מסרב לשתות חלב הציעו לו גבינה לבנה או צהובה).