02 יולי 2022 ג' תמוז תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 13-15 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות התינוק מגיל שנה ועד גיל שנה ושלושה חודשים. בחלק זה נציג בפניכם מידע על כל שלבי ההתפתחות של התינוק בגיל 13–15 חודשים, כולל התפתחות התנועה, השינה, התזונה, השפה והתקשורת, וכן נקודות ציון התפתחויות הצפויות בגיל זה, טיפים להורים ותשובות לשאלות נפוצות בנושא התפתחות פעוטות. בנוסף, תוכלו למצוא כאן מידע על זכויות חברי מכבי בנושא חיסונים, טיפולים משלימים, טיפולי התפתחות וטיפולי שיניים לפעוטות.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

תזונת הפעוט מגיל שנה ועד 15 חודשים

ילדכם רוכש יכולות חדשות מדי יום לרבות נפנוף לשלום, שתיה מכוס ואף אכילה עצמאית בכפית ובמזלג. התייחסו לשעת האוכל כאל חווית למידה, גם אם מלוכלכת יחסית. הניחו לפעוט לאכול בעצמו ולהתנסות גם אם הדבר כרוך בהחלפת בגדים בסיום הארוחה ובניגוב הרצפה. ניתן להניח שעוונית או מגבת גדולה מתחת לכיסא האוכל של הפעוט כדי להקל על עצמכם את הנקיון בסיום הארוחה. 
לאחר גיל שנה, כששעת האכילה הופכת שגרתית יותר וחדשנית פחות, עלולים חלק מהפעוטות לאבד ענין, לאכול פחות ולברור יותר את מזונותיהם. מאחר שקצב גדילתו של הפעוט מואט לאחר גיל שנה בהשוואה לקצב גדילתו במהלך שנת החיים הראשונה זקוק הפעוט לפחות מזון ולכן לא יגרם לו כל נזק אם יאכל פחות. 
אל תכריחו את ילדכם לאכול. סמכו עליו שיאכל מספיק כדי לשבוע. עם זאת הגבילו את צריכת הממתקים והנשנושים וודאו שילדכם אוכל מזונות בריאים ומשביעים גם אם אינו אוכל ארוחות מסודרות.