26 מאי 2022 כ"ה אייר תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 19-21 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות הפעוט מגיל 19 ועד 21 חודשים. כאן תוכלו לקרוא על כל השלבים ונקודות הציון הצפויות בהתפתחות ילדים בגיל זה, כולל התפתחות התנועה, השינה, התזונה, השפה, התקשורת, כישורי המשחק, כישורים חברתיים ועוד. בנוסף, תוכלו לקבל טיפים לטיפול בפעוטות בני גיל זה ומידע על הזכאויות להורים ולפעוטות חברי מכבי.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

תזונת הפעוט בגיל 19–21 חודשים

מרבית הפעוטות למדו זה מכבר לאכול בעצמם באמצעות כפית ומזלג ואף לשתות מכוס. חלקם ייהנו מאד מהשתייה מכוס ואף עלולים להעדיף שתיה על פני אכילת מזון מוצק. במקרים אלו יש לדחות את מתן השתייה עד לסיום הארוחה ולהימנע משתיית מיצים שעלולים לגרום לפעוט לתחושת שובע מבלי שיצטרך לאכול מזונות מוצקים. 
ילדכם עשוי לגלות העדפות ברורות למזונות מסוימים ואף לאופן וצורת הגשתם ועלול לסרב לאכול מזון מסוים אם זה 'נגע' במזון או ירק אחר בצלחת. חלק מהפעוטות מפתחים העדפות למזונות בצבעים מסוימים או במרקמים מסוימים. פעוטות רבים מסרבים לאכול ירקות טריים, ובפרט ירקות ירוקים, ולכן כדאי להימנע מהגשת מזון מעוטר בפטרוזיליה או בחסה.  
על אף העדפותיו או סרבנותו לאכול מזונות מסוגים מסוימים המשיכו להגיש לפעוט את ארוחותיו כמתוכנן. במידת האפשר תנו לו לבחור מהצלחת את שהוא רוצה לאכול. חרף החשש מרבית הפעוטות אינם נותרים רעבים ותופעת הסרבנות או הבררנות חולפת עד מהרה מאליה.