21 מאי 2022 כ' אייר תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 22-24 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות פעוטות בגיל 22 ועד 24 חודשים. במדריך זה נציג בפניכם את כל שלבי ההתפתחות, נקודות הציון והשינויים הצפויים בתנועת הפעוט, הרגלי השינה והאכילה, יכולות הדיבור והתקשורת וההתנהגות לקראת גיל שנתיים. בנוסף, תוכלו למצוא כאן מידע על זכויות חברי מכבי בנושא חיסונים, טיפולים משלימים, טיפולי התפתחות וטיפולי שיניים לפעוטות עד גיל שלוש.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

תזונת הפעוט לקראת גיל שנתיים

גוונו את ארוחותיו של הפעוט גם אם יסרב תחילה לגעת במזונות חדשים. לדברי תזונאים מומחים בתזונת פעוטות נדרשות כ-8-10 חשיפות למיני מזונות חדשים לפני שמרבית הפעוטות יסכימו לטעום ולהתנסות. באמצעות ניסוי וטעיה תוכלו למצוא את סוגי המזון שאהובים על ילדכם.
הגישו את המזון במנות קטנות והימנעו מערימות מאיימות על צלחתו של הפעוט. לעולם אל תדרשו ממנו לסיים את המזון מצלחתו אם הוא מסרב לאכול ואל תקשרו בין אוכל לענישה. הקפידו שחוויית האכילה תהיה מענגת ומהנה.
אין לצפות מהפעוט שיפגין נימוסי שולחן. מישוש, הרחה ומריחה הן דרכים מצוינות עבור הפעוט לחוש את מזונו ולהתיידד עמו. הקפידו שידיו יהיו נקיות לפני הארוחה כדי לצמצם את הסכנה לזיהום בנגיפים וחיידקים המועברים דרך המזון. הניחו שרפרף קטן ליד הכיור כדי לאפשר לפעוט להגיע בקלות לברז.