19 מאי 2022 י"ח אייר תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 25-27 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות פעוטות מגיל שנתיים ועד גיל שנתיים ושלושה חודשים. במדריך זה נציג בפניכם מידע על כל תחומי ההתפתחות של פעוטות בגיל 25 ועד 27 חודשים, כולל התפתחות תנועתית, רגשית, חושית, שינויים בהרגלי השינה, האכילה, התפתחות השפה והתקשורת, וכן נציע טיפים לטיפול בפעוטות בגיל זה. בנוסף, כאן תוכלו למצוא מידע על זכויות חברי מכבי בנושא חיסונים, טיפולים משלימים, טיפולי התפתחות וטיפולי שיניים לפעוטות.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

תזונה פעוטות בגיל שנתיים

במהלך שנת החיים השלישית תחול האטה בקצב גדילתו של ילדכם. הוא יוסיף למשקלו כ- 2.3 קילוגרמים ויגבה ב- 6.5 סנטימטרים בממוצע. גפיו יתארכו וממדי גופו יעשו דומים לגופו של מבוגר. 
לאחר גיל שנתיים מומלץ לצמצם את צריכת השומן במזון אך אין צורך להחמיר ולמנות את כמות השומן כל העת. אין לוותר על צריכת שומן בתזונה מאחר שהוא חיוני להתפתחותו התקינה של המוח. 
הקפידו שילדכם יאכל כמות מספקת של מוצרי חלב וגבינה מאחר שהם מהווים מקור מצוין לסידן אך העדיפו מוצרים שאינם עתירי שומן. ודאו כי תזונתו של ילדכם מכילה דגנים מלאים, בשר רזה, קטניות, פירות וירקות. 
אם אתם חוששים שילדכם סובל ממשקל עודף התייעצו עם רופא הילדים או עם תזונאית מומחית לתינוקות וילדים. אל תערכו שינויים תזונתיים מרחיקי לכת ללא ייעוץ. הצרכים התזונתיים של פעוטות שונים מאלו של מבוגרים.