20 מאי 2022 י"ט אייר תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 31-33 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות פעוטות בגיל 31 עד 33 חודשים. במדריך זה תוכלו לקבל מידע מפורט על התפתחות התנועה, החושים, הרגשות, השפה, התקשורת והשינה אצל ילדים בני 31–33 חודשים, טיפים לחינוך ולהקניית כללי התנהגות לפעוטות בגיל זה, וכן מידע על זכויות חברי מכבי לילדים עד גיל שלוש.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות חושית בגיל 31–33 חודשים

על אף שהפעוט אינו מסוגל לקרוא שעון הוא בעל תחושה של זמן ומבין שאתמול משמעו זמן עבר וכי מחר עוד עתיד לבוא. עם זאת, 'אתמול' עשוי להתייחס לארוע שהתרחש בשבוע שעבר או שעתיים קודם לכן. 
שמירה של שגרה יומיומית קבועה תסייע לילדכם להבין ולהתמצא בלוחות זמנים ובסדר יומו. הוא מסוגל להבין כי לאחר שהוא מתעורר בבוקר הוא הולך לגן, ואילו לאחר חזרתו אחר הצהריים יוכל ללכת לגינה או להזמין חבר למשחק. 
למרות שמושגי זמן כמו דקות או שעות חסרי משמעות מבחינתו השתמשו במושגים אלו כשאתם משוחחים עמו כדי שיתרגל ויקלוט את משמעותם. הדגישו בפני ילדכם שאתם יוצאים לגן 'בשעה שבע וחצי' או 'שעוד חמש דקות נלך לגינה'. רק בכיתה ב' או ג' יוכל ילדכם להבין את משמעותם של מושגי זמן מדויקים. 

משחקי דמיון

דמיונו של הפעוט מוסיף להתפתח. אם עד עתה בובה היתה אך ורק אביזר למשחק הרי שעתה הבובה מהווה ישות בפני עצמה בעלת שם, אופי ומנהגים ויש להאכיל, לרחוץ ולטפל בה. תחפושות מהוות מקור בלתי נדלה של אפשרויות משחק עבור פעוטות בגילאים אלו ומתאימות במיוחד למשחק משותף בין מספר ילדים. הם יוכלו להתחפש ולהחליף דמויות בהתאם לתלבושת. 
הגדירו ארגז או מגירת תחפושות ושימו בו כובעים ישנים, משקפי שמש ונעליים שיצאו משימוש. צעצוע חביב נוסף הוא מטבח שמאפשר אף הוא העמדת פנים, הכנת ארוחות לבובות וחיקוי פעילות המטבח הביתי. 
רצוי להמנע מעומס יתר של פעילויות בגילאים אלו. ילדכם עדיין אינו זקוק לחוגים או לפעילויות מונחות בשעות אחר הצהריים ובפרט אם היה במסגרת הגן במשך רוב שעות היום. אפשרו לו לשחק משחק חופשי בחברתכם, עימכם, עם חבר או עם אחיו. כשמזג האויר מתאים צאו לגינה ושחקו בחוץ.