26 מאי 2022 כ"ה אייר תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 31-33 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות פעוטות בגיל 31 עד 33 חודשים. במדריך זה תוכלו לקבל מידע מפורט על התפתחות התנועה, החושים, הרגשות, השפה, התקשורת והשינה אצל ילדים בני 31–33 חודשים, טיפים לחינוך ולהקניית כללי התנהגות לפעוטות בגיל זה, וכן מידע על זכויות חברי מכבי לילדים עד גיל שלוש.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות שפה ותקשורת אצל פעוטות בגיל 31–33 חודשים

לעתים נדמה שהמילה החביבה ביותר על פעוטות רבים בגילאים אלו היא 'לא!'. לאמר 'לא' היא דרכו של הפעוט לבטא את עצמאותו ולעמוד על שלו ועל רצונו. המילה 'לא' היא אמצעי להבעת דעה ולעתים יאמר 'לא' גם כשהוא בעצם מתכוון ל- 'כן'. פעוט שמתקשה לדבר ישתמש במילה 'לא' ככלי לבטא כעס או רגש שלילי. 
הרבו להקריא לילדכם סיפורים ואגדות אך בחרו כאלה שלא יפחידו אותו. בהרבה סיפורי ילדים מוכרים מופיעים זאב רשע, מכשפה מפחידה או קוסם זקן. גם אם דמויות אלו נתפסות על ידיכם כתמימות או בלתי מזיקות הן עלולות להפחיד מאד את הפעוט. היו קשובים לתגובותיו. שנו את מלל הסיפור כדי לרכך תוכן מפחיד והתאימו אותו עבור ילדכם ויכולתו להתמודד ולהכיל. 
חריזה היא אמצעי מצוין לפתח את יכולותיו השפתיות של ילדכם. משחקי מילים, חזרה על צלילים וחרוזים מעשירים את אוצר המילים של הפעוט, מחדדים את יכולתו להבין את השפה, מפתחים את זכרונו ותורמים להתפתחות חוש הקצב. באמצעות החריזה ילמד הפעוט שמילים יכולות להיות מצחיקות ומהנות. 
חפשו ספרי חרוזים פשוטים וברורים, ספרים של שירי ילדים קלאסיים ודקלומים. שירו שירים בחרוזים.