26 ינואר 2022 כ"ד שבט תשפ"ב

לחצו על מספרי החודשים כדי לקבל מידע על התפתחות התינוק בתקופה זו:
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות הילד בגילאי 34-36 חודשים

מדריך מכבי להתפתחות פעוטות בגיל 34 עד 36 חודשים. כאן תוכלו לקבל מידע על התפתחות התקשורת, הרגשות, התנועתיות, השינה והחושים של הפעוטות לקראת גיל שלוש, טיפים להורים בנושא למעקב גדילה, חינוך הפעוטות, הצבת גבולות, התמודדות עם חרדת נטישה, הרטבת לילה ועוד תופעות האופייניות לילדים לקראת גיל שלוש, וכן מידע על זכויות חברי מכבי לפעוטות עד גיל שלוש.
מעודכן לתאריך  28.02.2021 

התפתחות רגשית לקראת גיל שלוש

אל תתפלאו אם סירבתם לבקשתו של הפעוט והוא בוחר להתעלם והולך לבקש את אותו הדבר בדיוק מההורה השני. בנסיון לקבוע ולהבין את גבולותיו ינסה הפעוט להתחכם ויבחן אתכם ואת גבולותיכם כל העת. 
הוא אף עשוי להתדיין עימכם ולנהל משא ומתן: 'ביס גדול או ביס קטן?' הימנעו ככל שתוכלו מלנהל משא ומתן עם ילדכם. הסבירו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שדעתכם קובעת. אם אחד מכם אמר 'לא', אין זה רצוי שבן הזוג יאמר אחרת ויערער את סמכותו של האחר בפני הפעוט. 
ילדכם עשוי להעזר בבובות, חיות וצעצועים אחרים כדי להתמודד עם רגשותיו. לאחר ביקור לא נעים בטיפת החלב או במרפאת הרופא עלול ילדכם 'לבדוק' את בובותיו 'ולחסן' אותם. דרך המשחק מעבד הפעוט את חוויותיו. המשחק יסייע בידיו להבין את רגשותיו ותחושותיו, יאפשר לו להתמודד עם פחדים ויאפשר לו לשלוט בתחושות בלתי נעימות. 
שוחחו עם ילדכם על החוויה אותה הוא מנסה לעבד. אם ילדכם משחק אך ורק במשחקים אלימים נסו לברר האם הוא חשוף לתוכניות טלוויזיה או למשחקי מחשב בעלי תכנים אלימים. לעתים צפיה בחדשות עלולה לחשוף את הפעוט לארועים שיעוררו בו תחושות של חרדה, פחד או כעס. 
יתכן שהפעוט יגלה ענין באברי מינו ובאלו של הסובבים אותו. הגיבו לכך בטבעיות. הימנעו מתגובות קיצוניות גם אם תמצאו את ילדכם 'בודק' את אברי מינו שלו או של חבריו תוך כדי משחק. הדגישו בפניו שיש לשמור על צנעת אברי המין וכי הם אינם מתאימים למשחק משותף. מרבית הפעוטות ערים לעובדה שמשחק באברי המין מהווה סוג של 'עבירה' ולכן יבחנו את תגובתכם היטב.