28 יוני 2022 כ"ט סיון תשפ"ב
מעודכן לתאריך  01.03.2021 

הזנה מבקבוק

Baby Formulas

מעודכן לתאריך  01.03.2021 

הזנה מבקבוק – בעיות שכיחות

בליעת אויר

אם תינוקכם בולע אוויר תוך כדי האכילה מהבקבוק ומיד בסיום הארוחה שוכב לישון, האוויר הכלוא עלול לגרום לו לכאב ואי נוחות עד כדי בכי וחוסר מנוחה.
בסיום כל ארוחה הקפידו להרים את התינוק, כדי לסייע לו לשחרר אויר כלוא.

הקאה

חלק מהתינוקות פולטים עודפי מזון בסיום הארוחה. כל עוד תינוקכם עולה במשקל בקצב רצוי ומתפתח היטב הפליטה אינה בעייתית. אצל מרבית התינוקות חולפת תופעת הפליטות מאליה לקראת גיל שישה חודשים או כשהתינוק עובר למזון מוצק. פליטה הופכת בעייתית רק כשהיא תדירה מאד, או כשתינוקכם מקיא כמויות גדולות מאד של מזון או כשפליטת המזון מלווה בכאב לתינוק.
תוכלו להיעזר בסינור כדי להגן על בגדיו של התינוק. החזיקו מגבונים לחים בהישג יד כדי שתוכלו לנקות את שיירי הפליטה בקלות לפני שאלו יספגו בבגדיו של התינוק.
אם תינוקכם פולט כמויות גדולות של חלב הוא עלול להיות רעב לעתים תכופות יותר. על מנת לצמצם את נפח החלב שנפלט הציעו לתינוק ארוחות קטנות יותר, אך בשום מקרה אל תכריחו אותו לסיים את החלב מהבקבוק אם אינו רעב.

עצירות

הקפידו להכין את תרכובת המזון לתינוק בהתאם להוראות היצרן על גבי האריזה. שימוש בעודף אבקה אינו תורם מבחינה תזונתית ועלול לגרום לעצירות ולצמא מוגבר.
תינוקות יונקים לרוב אינם סובלים מעצירות. אם תינוקכם עדיין אינו בן 8 שבועות ולא היתה לו יציאה במשך מספר ימים פנו לרופא הילדים להתייעצות.

אלרגיה

אם אתם חוששים כי תינוקכם רגיש או אלרגי לתרכובת המזון ממנה הוא ניזון התייעצו עם רופא הילדים. קיימות תרכובות מזון תינוקות שמתאימות לתינוקות בעלי צרכים מיוחדים. תרכובות מזון אלו מכילות חלבוני חלב מפורקים.
חלק מתרכובות המזון לתינוק מוגדרות כ'היפו-אלרגניות' אולם אלו אינן מתאימות לתינוקות בעלי רגישות לחלב פרה.
לעתים על אף רגישות מסוימת בגיל צעיר מאד הרגישות חולפת עם הגיל. התייעצו עם רופא הילדים או עם תזונאית תינוקות וילדים.