29 ספטמבר 2020 י"א תשרי תשפ"א

מכבי מציינת את שנת האחים והאחיות הבינלאומית 2020

האחים והאחיות במכבי מלווים אתכם ואת משפחתכם לאורך החיים, בכל בעיה, קטנה כגדולה, וממלאים תפקיד חיוני כדי להבטיח לכם טיפול איכותי ועקבי

בואו להכיר את מקצוע האח או האחות - מה זה אומר להיות אח או אחות במכבי, מה הם תפקידי האחים והאחיות ואיזה פיתוח אישי ומקצועי תוכלו להשיג כאחים ואחיות במכבי

תפקידי האחיות במכבי

אפשרויות התעסוקה בתחום הסיעוד במכבי כוללות מגוון התמחויות וסביבות עבודה.

מרפאות אחיות

רפאת אחיות משמשת כליבה התפקודית של הסיעוד בארגון הנותנת שירות לכלל מבוטחי מכבי בכל הגילאים ובמגוון רחב של נושאים בתחומי קידום בריאות, מניעת מחלות וחולי.
למרפאות ברחבי הארץ מגיעים בכל שנה כ-2,000,000 מבוטחים, המקבלים שירות מקצועי ברמה גבוהה ואיכותית הבא לידי ביטוי בסקרי שירות מבוטחים הנערכים באופן שוטף.

תחנות לבריאות המשפחה

ייעוד האחות הינו לסייע לאם ולילוד לצלוח את שלב הינקות והילדות, תוך בניית סביבה תומכת להתפתחות תקינה ובריאה. האחות מאתרת סימנים לעיכוב ודואגת להפנות לגורמים המתאימים תוך מעקב ותמיכה במשפחה. כמו כן, פותחות התחנות לבריאות המשפחה קבוצות וסדנאות בנושאים שונים.

בריאות האישה

בריאות האישה הינו נושא המטופל הן במסגרת מרפאת מכבי והן במסגרת מכונים מקצועיים המכוונים לבריאות האישה.
במרפאה משולבות אחות מוסמכת לצד מיילדות המשתתפות בטיפול במטופלות פריון, הריון בסיכון גבוה, בריון בסיכון גבוה, פעולות כירורגיות וכו'.

מכון גסטרואנטרולוגיה

ליווי המטופלים המגיעים לבדיקות פולשניות החל משלב הקליטה, ביצוע הערכה לפני הטיפול, השגחה במהלך הטיפול וההרדמה והדרכה לפני שחרור הביתה.

אונקולוגיה

האחות מהווה נדבך מרכזי בטיפול בחולים אלה ומתמחה בליווי המטופל ומשפחתו משלב גילוי המחלה, ובמהלך כל הדרך בהתאם לצרכי המטופל.
האחות עובדת במסגרת צוות רב מקצועי, במרפאות הראשוניות, במרפאות רופאים מומחים לאונקולוגיה ובמסגרת טיפולי בית.

טיפול תומך בחולים סופניים

אחות המתמחה בטיפול ותמיכה של חולים בסוף חייהם ובני משפחותיהם. האחות עובדת בצוות רב מקצועי.

טיפול בפצעים

טיפול בפצע הינו תחום בו לאחות השפעה ייחודית על תוצאי הטיפול הקליניים של החולה. האחות פועלת במסגרות שונות: מרפאה ראשונית, מרפאת מומחים וכן במסגרת טיפולי בית.

רפואה תעסוקתית

במסגרת זו פועלת האחות למניעה, טיפול ומעקב אחר מבוטחי מכבי במסגרת מקומות העבודה או במסגרת המרפאה התעסוקתית.

קשר ובקרה

אחד מאתגרי מערכת הבריאות היא שמירה על רצף הטיפול בין בית החולים והקהילה. אחות הקש"ב נמצאת בצומת זו ומשפיעה על מעבר זה, ומארגנת עבור המטופל את התנאים הנדרשים לו להמשך טיפול בקהילה.

מלש"ח

מרכזים למניעה וטיפול בשחפת.

חדרי ניתוח

עבודה בצוות רפואי במסגרת חדרי ניתוח לפעולות זעירות וקטנות.

מרכזים לטיפול יום

האחות שותפה לתהליכים של אבחון וברור מקרים קליניים במסגרת של טיפול יום מבוגרים/ילדים. כמו כן, האחות מטפלת ומשגיחה על מטופלים הנוטלים תרופות מיוחדות בקהילה.

מוקדים לרפואה דחופה

האחות משתלבת בעבודה רפואית דחופה עבור מטופלים מעבר לשעות העבודה. האחות עובדת בשיטה של מיון מטופלים (טריאז') וטיפול במצבים של טראומה זעירה, חולי וחרום.

מוקד האחיות של מכבי ללא הפסקה

האחות משמשת קו ראשון למטופלים הפונים באמצעות הטלפון והזקוקים לעצה רפואית, הדרכה או סיוע. המוקד פועל 24/7.

תיאום וריכוז תחומים

כגון הנשמה, סטומה, ניהול סיכונים, איכות, הנקה, בריאות הציבור, טיפולי בית, פצעים.
 
המידע המופיע באתר הגיוס רלוונטי לאוכלוסיית העובדים השכירים במכבי שירותי בריאות וכפוף למדיניות ונהלי מכבי המשתנים מעת לעת.