21 מאי 2022 כ' אייר תשפ"ב

ההילה נמצאת בקהילה

האחים והאחיות במכבי מלווים את המטופלים ומשפחותיהם לאורך החיים, במסגרת קהילתית עוטפת ותומכת שמבטיחה טיפול איכותי ועקבי גם מרחוק

עבודה בהתאמה אישית


אפשרויות התעסוקה בתחום הסיעוד במכבי כוללות מגוון התמחויות וסביבות עבודה:


מרפאות אחיות


כאחים ואחיות במרפאות האחיות תזכו לעבוד בליבה התפקודית של הסיעוד במכבי ולהעניק שירות מקצועי ברמה גבוהה ואיכותית, עליו יעידו סקרי שירות הנערכים באופן שוטף ומביעים בבירור את שביעות רצונם של כ-2,000,000 חברים בכל שנה. הטיפול במרפאות מוענק לכלל חברי מכבי, מכל רחבי הארץ, בכל הגילאים ובמגוון רחב של נושאים בתחומי קידום בריאות, מניעת מחלות וחולי.

תחנות לבריאות המשפחה

בתחנות לבריאות המשפחה, תסייעו לאם ולילוד לצלוח את שלב הינקות והילדות, תוך בניית סביבה תומכת להתפתחות תקינה ובריאה. בהתאם, מתפקידכם יהיה לאתר סימנים לעיכוב ולדאוג להפניה לגורמים המתאימים, תוך מעקב ותמיכה במשפחה, וכמו גם לקיים קבוצות וסדנאות בנושאים שונים.


בריאות האישה

בריאות האישה הינו נושא המטופל הן במסגרת מרפאת מכבי והן במסגרת מכונים מקצועיים המכוונים לבריאות האישה. במרפאות אלו תוכלו להשתלב כאחים ואחיות מוסמכים או כמיילדים ומיילדות העובדים בסמיכות ומשתתפים בטיפול במטופלות פריון, הריון בסיכון גבוה, פעולות כירורגיות וכן הלאה.


מכון גסטרואנטרולוגיה


כאחים ואחיות במכון הגסטרו תלוו את המטופלים המגיעים לבדיקות פולשניות החל משלב הקליטה, תבצעו הערכה לפני הטיפול, תשגיחו עליהם במהלך הטיפול וההרדמה ותדריכו אותם לפני השחרור הביתה.


אונקולוגיה


כשמדובר בחולי אונקולוגיה במיוחד, אתם מהווים נדבך מרכזי בטיפול. בהתאם, בתחום זה תתמחו בליווי המטופל ומשפחתו משלב גילוי המחלה, ובמהלך כל הדרך בהתאם לצורכי המטופל. העבודה תתקיים במסגרת צוות רב מקצועי, במרפאות הראשוניות, במרפאות רופאים מומחים לאונקולוגיה ובמסגרת טיפולי בית.


טיפול תומך בחולים סופניים


בהתמחות זו תרכשו כלים מקצועיים וחיוניים לטיפול ולתמיכה בחולים בסוף חייהם ובני משפחותיהם. העבודה תתקיים בצוות רב מקצועי.


טיפול בפצעים


בתחום זה יש לכם השפעה ייחודית על תוצאות הטיפול הקליניים של החולה, ובו תפעלו במסגרות שונות: מרפאה ראשונית, מרפאת מומחים וכן במסגרת טיפולי בית.


רפואה תעסוקתית


במסגרת זו תפעלו למניעה, טיפול ומעקב אחר מבוטחי מכבי במסגרת מקומות העבודה, או במסגרת המרפאה התעסוקתית.


קשר ובקרה


אחד מאתגרי מערכת הבריאות היא שמירה על רצף הטיפול בין בית החולים והקהילה. כאח/ות קש"ב תשפיעו על מעבר זה, ומתפקידכם יהיה לארגן עבור המטופל את התנאים הנדרשים להמשך טיפול בקהילה.


מלש"ח


כאחים ואחריות במרכזים למניעה וטיפול בשחפת תזכו בהתמחות מאתגרת ומעניינת.


חדרי ניתוח

עבודה בצוות רפואי זה תעניק לכם הכשרה לביצוע פעולות זעירות וקטנות במסגרת חדרי ניתוח.


מרכזים לטיפול יום


במרכזי היום תהיו שותפים לתהליכים של אבחון וברור מקרים קליניים במסגרת של טיפול יום מבוגרים/ ילדים, וכמו כן תטפלו ותשגיחו על מטופלים הנוטלים תרופות מיוחדות בקהילה.


מוקדים לרפואה דחופה

השתלבות בעבודה רפואית דחופה עבור מטופלים מעבר לשעות העבודה. בתפקיד זה, תעבדו בשיטה של מיון מטופלים (טריאז') וטיפול במצבים של טראומה זעירה, חולי וחירום.


מוקד האחיות של מכבי ללא הפסקה


כאחים ואחיות במוקד מכבי הפועל 24/7, תספקו מענה ראשוני למטופלים הזקוקים לעצה רפואית, הדרכה או סיוע.

תיאום וריכוז תחומים


הנשמה, סטומה, ניהול סיכונים, איכות, הנקה, בריאות הציבור, טיפולי בית, פצעים ועוד.
 
 
המידע המופיע באתר הגיוס רלוונטי לאוכלוסיית העובדים השכירים במכבי שירותי בריאות וכפוף למדיניות ונהלי מכבי המשתנים מעת לעת.