13 נובמבר 2018 ה' כסלו תשע"ט

רן סער נבחר לכהן כמנכ"ל הבא של מכבי שירותי בריאות

 

הנהלת מכבי שירותי בריאות בראשות פרופ' משה רוח בחרה הערב בראש מחוז המרכז במכבי, מר רן סער לתפקיד מנכ"ל הקופה. סער יחליף את פרופ' אהוד קוקיה שביקש לסיים את תפקידו עם היבחרו לכהן כמנכ"ל הדסה.

 
פרופ' משה רוח, מ"מ יו"ר הנהלת מכבי: "מכבי היא גוף מוביל ואיכותי. המנכ"ל החדש יידרש להמשיך ולשמור על המובילות שלנו, להנהיג את מכבי להישגים נוספים ולמשוך קדימה את כל מערכת הבריאות."
 
סער נמצא כמועמד בעל הכישורים הטובים ביותר לשאת בתפקיד, בתום הליך בחירה יסודי וקפדני שקיימה וועדת האיתור שהוקמה לצורך כך בראשות עו"ד דב וייסגלס ובהשתתפות פרופ' פרופ' רבקה כרמי נשיאת אוניברסיטת בן גוריון ומומחית ברפואת ילדים, פרופ' קובי גלזר ראש התכנית לתואר שני במנהל מערכות בריאות בפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א, הרב שמחה שטיצברג, חבר הנהלת מכבי ואינג' יוסף צדיק, חבר במועצת מכבי. המינוי הועבר לאישור שר הבריאות.
 
רן סער (58) מכהן מזה ארבע שנים כראש מחוז המרכז במכבי, לפני כן כיהן כראש מחוז השרון. הוא היווה ציר מרכזי בגיבוש התכניות האסטרטגיות של מכבי בעשור האחרון ובעל מעורבות רבה בתהליכי קבלת ההחלטות בארגון. סער הגיע אל מכבי בשנת 2000 לאחר למעלה משני עשורים בתפקידים מבצעיים וניהוליים בארץ ובחו"ל במערכת הביטחון. הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי ובעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. סער מתגורר ברעננה, נשוי לאיריס ואב לארבעה ילדים.
 
הנהלת מכבי הודתה הערב לפרופ' קוקיה על ארבע שנים של ניהול מוצלח, שנים בהן ביססה מכבי את מקומה כקופה המובילה במספר המצטרפים החדשים לשורותיה ובמיקוד השרות בצרכים של החברים, תוך שימוש, בין היתר, בטכנולוגיות מתקדמות שמסייעות לחברי הקופה בבואם לקבל שירותי רפואה וקידום בריאות.
 
פרופ' קוקיה איחל לסער הצלחה בתפקידו והבטיח להיות לו לעזר ככל אשר יידרש. מ"מ יו"ר הנהלת מכבי, פרופ' משה רוח בירך את המנכ"ל החדש והודה לוועדת האיתור על עבודתה היסודית.