02 אוקטובר 2020 י"ד תשרי תשפ"א

סיפורים אישיים

עובדות במערך לקיחת הדם של מכבי מספרות את סיפוריהן

מתפקיד במעבדה לעתודה ניהולית

חני אלגאוי כהן

שמי חני אלגאוי כהן, נשואה פלוס שנים, בעלת תואר שני M.Sc בכימיה מאוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי במכבי אחרי השחרור מהצבא, בתפקיד עובדת מעבדה בתחנת איסוף בלפור. הוקסמתי מעבודת הצוות הדינמית ומשיתוף הפעלה.
אני רואה במכבי ארגון שדואג לרווחת העובדים שלו ונותן להם מקום להתקדם ולהתפתח, ולכן כאשר רציתי לצאת ללימודים, היה חשוב לי לשמור על מקום העבודה במכבי. בזמן הלימודים לתואר ראשון בכימיה תרופתית נשארתי בארגון כעובדת מוקד לילה ובחופשת הקיץ עבדתי גם כלבורנטית.
בשנה שלישית ללימודי נפתחה בפני משרה ביחידה למחקרים קליניים כמתאמת מחקרים קליניים (CRA), תפקיד בו אני עובדת עד היום. התפקיד כולל בקרה על מחקרים שמתבצעים במכבי, תכנון, הערכות לקראת הניסוי, גיוס החולים ומעקב עד לסיום המחקר.
 

ארגון שמוביל למנהיגות

במקביל לעבודה ביחידה, שימשתי כמרצה לכימיה פיזיקאלית בבית הספר לאחיות וולפסון, ובנוסף המשכתי ללימודי תואר שני בכימיה. לקראת סיום התואר הרגשתי בשלה להתקדם לתפקיד ניהולי. כאמור, הגעתי מתחום המעבדות, ומכיוון שקסמו לי הדינמיות, האחריות כלפי המבוטחים ועבודת הצוות, חיפשתי תפקיד ניהולי בתחום זה.
התקבלתי לתפקיד מנהלת מעבדה בסניף רמת גן: תחנת איסוף גדולה מאוד שנותנת שירות למעלה מ-5000 מטופלים בחודש. בשנה האחרונה נכנסתי לתפקיד נוסף, כמנהלת תחנת איסוף בסניף מרום נווה. אני מנהלת צוות של 16 עובדות בשתי התחנות. שני הצוותים מאוד מאוחדים ומשתפים פעולה במטרה לתת שירות איכותי ומקצועי.
בשבילי, להיות עובדת מכבי פירושו לחוש גאווה וסיפוק. מצאתי במכבי ארגון שמוביל למנהיגות אישית וארגונית ולמצוינות באיכות הרפואה. בנוסף להשקעה בחוויית השירות למבוטחים, אני מרגישה את ההשקעה בפיתוח המקצועי של העובדים וברווחה שלהם.
כיום אני גם מועמדת לעתודה ניהולית. אחרי כמעט עשר שנים כעובדת מכבי, אני מרגישה שמכבי העניקה לי מקום בו יכולתי להתקדם, להתפתח ולהגשים את השאיפות שלי.