14 אוגוסט 2022 י"ז אב תשפ"ב

מכבי: נתחיל לספק את התרופה סינטרואיד לטיפול בבלוטת התריס ביום רביעי (25.1)

חברי מכבי הסובלים מתת תפקוד של בלוטת התריס, יוכלו להיות מטופלים באחת משלוש התרופות יוטירוקס, סינטרואיד או אלטרקוסין.

 
מכבי הודיעה היום (ב') כי תחל לספק לחבריה מיום רביעי הקרוב גם את התרופה סינטרואיד. הסינטרואיד תצטרף ליוטירוקס ולאלטרוקסין שכבר מנופקות לחברי מכבי לטיפול בתת תפקוד של בלוטת התריס. רופאי מכבי יוכלו לרשום את אחת משלוש התרופות עבור המטופלים. מחיר כל התרופות יהיה זהה ויעמוד על 14 ₪ לחודש במינונים של 50 ו- 100 מיקרוגרם וניתן יהיה לרכוש אותן בכל אחד מסניפי "מכבי פארם" (יוטירוקס ואלטרוקסין ניתנות לרכישה גם בבתי המרקחת הפרטיים שעובדים עם מכבי).
 
מיד לאחר שחברת אבוט הודיעה כי תגיש לרישום בארץ את התרופה סינטרואיד במינונים של 50 ו- 100 מיקרוגרם, רכשה מכבי מלאי גדול מהתרופה. כעת משהגיע המשלוח למחסני מכבי יחל הניפוק של התרופה כבר ביום רביעי הקרוב (25.1).
 
מומחי מכבי מדגישים כי מעבר בין תרופות אינו מומלץ אוטומטית לכל מטופל שכן לגוף לוקח זמן להסתגל לתרופה חדשה ולהגיע לאיזון פעילות בלוטת התריס. למטופלים שהאיזון שלהם תקין והם חשים בטוב מומלץ לדבוק בטיפול הקיים ורק מטופלים אשר לא הצליחו להגיע לאיזון נכון או שאינם חשים בטוב, חשוב שיתייעצו עם הרופא לגבי שינוי הטיפול התרופתי.
 
"צירוף הסינטרואיד מעמיד שלוש אפשרויות טיפול ומאפשר לרופאים ולמטופלים גמישות בבחירת הטיפול, אך חשוב להתמיד בטיפול שנבחר ולא לעבור בין תרופות כי, נדרש לגוף האדם זמן עד שהוא מגיע לאיזון מחודש" אומר ד"ר יוסי לומניצקי, הרוקח הראשי במכבי.
 

בברכה,

עידו הדרי
דובר וממונה על קשרי ממשל
מכבי שירותי בריאות