26 מאי 2022 כ"ה אייר תשפ"ב
מעודכן לתאריך  10.10.2012  באדיבות 

ניתוח לתיקון עקמת הפין (קורפופלסטיקה) - מידע רפואי

ייעוץ רפואי : ד"ר רענן טל

(Corpoplasty (64.4
מעודכן לתאריך  10.10.2012  באדיבות 

הנחיות ואזהרות

לפני הניתוח

המנתח יבצע בדיקה של הפין בזמן זיקפה על מנת לראות את העקמת ולתכנן את הניתוח בהתאם. המנתח יעריך את איכות הזיקפה מאחר שהניתוח אינו משפר את איכות הזיקפה. לגברים הסובלים מעקמת ומהפרעות בזיקפה יומלץ על טיפול אחר.
כמו כן יעריך המנתח את יציבות הפין בזמן זיקפה ויבדוק אם קיים כל עיוות נוסף במבנה הפין מלבד העקמת, שכן הניתוח אינו מתקן עיוותים אחרים במבנה הפין מלבד את זווית הפין.
המנתח אף ימדוד את אורך הפין בזמן זיקפה מלאה כדי להעריך את שיעור הקיצור הצפוי בעקבות הניתוח. הערכה זו תאפשר למטופל להעריך את התוצאה הצפויה לו על מנת שיוכל להחליט האם לעבור את הניתוח.
בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי ידרש המטופל לבצע בדיקות מתאימות טרם ביצוע ההליך לרבות בדיקות דם (כולל תפקודי קרישה), צילום חזה ואק"ג.
מטופלים שעברו ניתוחים קודמים, אושפזו בעבר, לוקים במחלות כרוניות, סובלים מאלרגיה או נוטלים תרופות מרשם או תוספי מזון יעדכנו על כך את הרופא המנתח ואת הרופא המרדים. מטופלים שסובלים ממחלות נוספות ידרשו לקבל ייעוץ מרופא מומחה בתחום טרם ההליך.
יש להתייעץ עם הרופא המטפל ועם המנתח לגבי המשך נטילתן של תרופות נוגדות קרישה (דוגמת אספירין או קומדין). בהתאם להחלטת הרופאים תיתכן הפסקה בנטילת תרופות אלו כשבוע לפני ביצוע ההליך.
כדי לאפשר החלמה מהירה ובטוחה לאחר הניתוח יש להימנע מעישון במשך שבועיים לפחות לפני מועד הניתוח וכן במשך שבועיים לאחריו. אין להשתמש בתקופה זו בתחליפי עישון המכילים ניקוטין.

ביום הניתוח

יש להיות בצום מוחלט לרבות נוזלים 6 שעות לפני תחילת הניתוח.
טרם הניתוח יש להסיר שיניים תותבות, תכשיטים וביגוד אישי ולהמנע מלעיסת מסטיק.
שערות באזור המיועד לניתוח (אם ישנן) יגולחו על ידי צוות בית החולים טרם הכניסה לחדר הניתוח.

התאוששות והחלמה מההליך

ההתאוששות מניתוח זה היא מהירה. יום לאחר הניתוח ישוחרר בדרך כלל המטופל מבית החולים.
יש לשמור על איזור הניתוח נקי ולהקפיד על רחצה עדינה עם מים וסבון.
על המטופל להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך כשבוע לאחר מועד הניתוח.
יש להימנע מקיום יחסי מין במשך שישה שבועות לאחר הניתוח.