22 ינואר 2018 ו' שבט תשע"ח
מעודכן לתאריך  10.10.2012  באדיבות 

ניתוח השתלת פין תותב - מידע רפואי

רופא מייעץ: ד"ר רענן טל

(Penile Implant Surgery (64.97

הנחיות

לפני הניתוח

בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי ידרש המטופל לבצע בדיקות מתאימות טרם ביצוע ההליך לרבות בדיקות דם (כולל תפקודי קרישה), צילום חזה ואק"ג.
מטופלים שעברו ניתוחים קודמים, אושפזו בעבר, לוקים במחלות כרוניות, סובלים מאלרגיה או נוטלים תרופות מרשם או תוספי מזון יעדכנו על כך את הרופא המנתח ואת הרופא המרדים. מטופלים שסובלים ממחלות נוספות ידרשו לקבל ייעוץ מרופא מומחה בתחום טרם ההליך.
יש להתייעץ עם הרופא המטפל ועם המנתח לגבי המשך נטילתן של תרופות נוגדות קרישה (דוגמת אספירין או קומדין). בהתאם להחלטת הרופאים תיתכן הפסקה בנטילת תרופות אלו כשבוע לפני ביצוע ההליך.
כדי לאפשר החלמה מהירה ובטוחה לאחר הניתוח יש להימנע מעישון במשך שבועיים לפחות לפני מועד הניתוח וכן במשך שבועיים לאחריו. אין להשתמש בתקופה זו בתחליפי עישון המכילים ניקוטין.

ביום הניתוח

יש להיות בצום מוחלט לרבות נוזלים 6 שעות לפני תחילת הניתוח.
טרם הניתוח יש להסיר שיניים תותבות, תכשיטים וביגוד אישי ולהמנע מלעיסת מסטיק.
שערות באזור המיועד לניתוח (אם ישנן) יגולחו על ידי צוות בית החולים טרם הכניסה לחדר הניתוח.

התאוששות והחלמה מההליך

לאחר הניתוח ישהה המטופל בבית החולים במשך כיומיים.
לאחר השחרור מבית החולים על המטופל ליטול טיפול אנטיביוטי למניעת זיהום.
בימים הראשונים לאחר הניתוח יתכנו כאב ונפיחות באזור הניתוח. מרבית המטופלים יזדקקו ליטול משככי כאב.
מומלץ להימנע מהרמת משאות כבדים או מביצוע פעילות גופנית מאומצת בארבעת השבועות הראשונים לאחר הניתוח או כל עוד סובל המטופל מכאב.
רצוי לא לנהוג במשך שבועיים או עד חלוף הכאב וחזרה לתפקוד מלא. לרוב יומלץ על חופשת מחלה במשך שבועיים. בזמן זה רצוי להקפיד על מנוחה מרובה.
הפעלה של התותב תבוצע לראשונה במרפאת המנתח כ- 4-6 שבועות לאחר הניתוח, בהתאם להחלמת המטופל מהניתוח. אין לנסות להפעיל את התותב בפעם הראשונה ללא הנחייה מהמנתח.
לאחר מכן מומלץ להפעיל את התותב באופן יומי על מנת לאפשר התרחבות מלאה ותקינה של חלקי התותב בתוך הפין. יש להיוועץ במנתח ולפעול לפי הנחיותיו.