27 נובמבר 2021 כ"ג כסלו תשפ"ב
מעודכן לתאריך  19.11.2012  באדיבות ה 

הפרעת חרדה - מידע רפואי

Generalised anxiety disorder
מעודכן לתאריך  19.11.2012  באדיבות ה 

טיפול בהפרעת חרדה ברפואה משלימה

ברפואה משלימה אפשר לטפל בנזלת באמצעות צמחי מרפא, דיקור וביופידבק:
  • צמחי מרפא - פורמולות צמחים המסייעות להפחתת חרדה וסימנים שונים הקשורי םבחרדה.
  • דיקור - עשוי לסייע בהפחתת התדירות והעוצמה של תחושת חרדה.
    שילוב בין צמחי מרפא לדיקור מעצים את תוצאות הטיפול.
  • ביופידבק - שיפור היכולת של המטופל לאזן את תסמיני החרדה הפיזיולוגיים והנפשיים. חיישנים מציגי םואמפשרים למטופל לראות את רמות המתח בגוף שלו (שינוי קצב לב – Heart Rate Variability , זיעה, טמפרטורה של האצבעות, מתח שרירים). הטיפול כולל טכניקות נשימה, הרפיה, מדיטציה ודמיון מודרך המשפרות את האיזון של מערכת העצבים האוטונומית ותגובות הלחץ.  
 

רפואה משלימה לטיפול בחרדה אצל ילדים

הטיפול ברפואה סינית הינו הוא טיפול הוליסטי, אשר ומטפל בגוף ובנפש כאחד. ילדים רבים סובלים ממגוון בעיות רגשיות כגון אי שקט, עצבנות, חרדה ופחדים. לאחר תישאול מעמיק המטפל יזהה איזו מערכות נמצאות בחוסר איזון, מה הגורם לבעיה ויתאים טיפול בהתאם. דיקור, צמחי מרפא וטווינא יעילים ביותר לאיזון מצבים אלו.
  • טווינא - הטיפול בטווינא יוכל לסייע בהתמודדות במצבי חרדה באמצעות תמיכה במערכות שאינן מאוזנות. המגע המדויק, רוך לצד עוצמתיות, יוכל לפתוח חסימות, לחזק מערכות חלשות וכך להפיג מתח וחרדה.
  • רפלקסולוגיה - הרפלקסולוגיה עוזרת לשחרור אנדורפינים (הורמונים טבעיים הקיימים בגוף - משככי כאבים ומשפרי מצב רוח), ובכך עוזרת לייעל ולשפר את האיזון הרגשי ואת מצב הרוח של האדם.
  • נטורופתיה - תזונה נכונה עשויה במידה רבה לשפר את התפקוד של מערכת העצבים, ולסייע בהתמודדות הגוף עם לחצים ומתחים שעלולים לגרום לחרדות.
  • הומאופתיה - לכל מטופל ישנם מצבים שונים שאשר עשויים להכניסו לחרדה או לאי שקט. כמו כן, הביטוי לחרדה עשוי להתשתנות בין מטופל למטופל. התכשיר ההומאופתי יותאם למטופל באופן אישי ואינדיבידואליואינדיווידואלי, על מנת לאזן אותו כך שהתגובה למצבים הספציפיים המכניסים את המטופל למצב של חרדה תתמתן, וכן עוצמת החרדה תקטן.