26 מאי 2022 כ"ה אייר תשפ"ב
מעודכן לתאריך  16.07.2013 

השמנת ילדים - מידע רפואי

Childhood Obesity
מעודכן לתאריך  16.07.2013 

התמודדות ותמיכה בילד בעל עודף משקל

על ההורים לעזור לילדיהם הסובלים מהשמנה להתמודד עם הבעיה, להבהיר להם שאוהבים אותם ללא תנאי ולתת להם תחושה שהם מסוגלים לשלוט במשקלם.
ילדים בעלי עודף משקל מועדים לפתח הערכה עצמית נמוכה בגלל הדגש החברתי על מראה חיצוני ועל רזון. הורים צריכים לנצל כול הזדמנות לחיזוק ההערכה העצמית של ילדם, כי ילד בעל הערכה עצמית גבוהה יוכל לשלוט במשקלו טוב יותר ולהתמודד עם קשיי ההרזיה או שמירת המשקל טוב יותר. 
היו רגישים וקשובים לתחושות, לרגשות ולצרכים של הילד.  אל תחששו להעלות את נושא הבריאות והכושר הגופני, אך היו רגישים לכך שהילד עלול לפרש את דאגתכם כפגיעה או כעלבון. דברו עם ילדכם בצורה ישירה, פתוחה ובלי ביקורת ושיפוטיות. תנו לו (או לה) לבחור פעילות גופנית ושתפו אותו בתהליכי קבלת החלטות הנוגעות לו.
שוחחו עם הילדים על תחושותיהם. עזרו להם למצוא דרכים שלא קשורות לאכילה כדי להתמודד עם רגשותיהם ותחושותיהם.
מצאו סיבות לשבח את הילד על מאמציו. אפשר לחגוג הצלחות אך אסור לתגמל בעזרת מזון. מצאו דרכים אחרות לציין את ההישגים של הילד. צאו למשחק באולינג, ללונה פארק, לבילוי בבריכה, לסרט, להצגת תיאטרון או להופעה.
עזרו לילדכם להתמקד במטרות חיוביות. למשל ציינו שעכשיו הוא (או היא) מסוגלים לרכוב על אופנים יותר מ-20 דקות מבלי להתעייף, או לשחות ארבע בריכות ברצף, או שהם יכולים לרוץ את מספר ההקפות הנדרש בשיעורי הספורט.