24 יוני 2019 כ"א סיון תשע"ט
מעודכן לתאריך:  16.06.2014 

הסרת שיער בלייזר, כמה עובדות והמלצות

מעודכן לתאריך:  16.06.2014 

לייזר היא השיטה המועדפת להסרת שיער. במרבית המקרים מדובר על סדרה של עד 12 טיפולים. יש לוודא שהטיפול מנוהל על ידי רופא ואסור להשתזף לפני ואחרי הטיפול. כדאי להיות ערים לטיב המכשור ולמוניטין של המכון.

הסיבה להסרת שיער נובעת במרבית המקרים מהרצון להיראות יותר אסתטיים אך בהחלט ניתן להוסיף לה את העובדה שבאזור שטוף שמש ולחות כמו בישראל, הסרת שיער עשויה לתרום להפחתת התפתחות ריחות גוף לא נעימים, בייחוד בבתי השחי ובמפשעות. כאשר בוחנים מהי השיטה המועדפת להסרת שיער, אגב שקלול גורמים דוגמת יעילות, כאב, משך טיפול ועלות הרי הטיפול בעזרת מכשירי הלייזר מנצח.
כבר לא מדובר בשיטה ניסיונית, אלא בשיטה נפוצה בעלת יעילות מוכחת, שמתאימה גם להסרת שיער משטחי גוף רחבים, היינו גב וחזה. מכשיר הלייזר עושה שימוש באנרגיית קרן לייזר שמחממת את השיער באזור הטיפול עד לשורש השערה. החימום גורם להרס זקיק השערה, ולכן לא היא תחזור לצמוח שוב. נדגיש שהלייזר יעיל יותר משיטות טיפול אחרות שעושות שימוש באנרגיית אור, דוגמת IPL.
יחד עם ההתלהבות מהשיטה כדאי להיות ערים ומודעים למספר דברים בטרם מקבלים החלטה על הסרת שיער בעזרת קרני לייזר.
 1. בדיקת ההתאמה והטיפול צריכים להיות מנוהלים בידי רופא. הסרת שיער בלייזר הוא טיפול רפואי לכול דבר ועניין ולכן חשוב להקפיד על כך שתיבדקו על ידי רופא שהתמחה בתחום. אין לוותר על פגישת ייעוץ מקדימה עם רופא.

  במהלך פגישה זו הרופא אמור לבחון את התאמת המטופל לטיפול מבחינת המצב הבריאותי, גוון העור, צבע השיער ואופן צמיחתו. הרופא אמור ללוות את תהליך הטיפול ולבחון את צמיחת השיער והשינויים שחלו בו בין הטיפולים (צפיפות ועובי השערה), ובהתאם לקבוע את עוצמות קרני הלייזר בהן ייעשה שימוש.
 2. ההיפטרות מהשיער אינה אורכת יום. הסרת שיער בלייזר הינה תהליך. במרבית המקרים מדובר על סדרה של עד 12 טיפולים, המתבצעים בהפרשי זמן של 12 שבועות אחד מהשני.

  מאחר שצמיחת השיער היא מחזור בן שלושה שלבים, אזי כול טיפול ימצא את זקיקי השערה במצב שונה מבחינת יכולת קרן הלייזר להשפיע עליהם. בכל טיפול נפגעים בממוצע 10% מזקיקי השיער, וכאשר שואפים להסרת כ-70% מזקיקי השיער (זה נחשב להסרה יעילה) התהליך יתפרש על פני מספר טיפולים.

  לא ניתן לצמצם את מרווח הזמן בין הטיפולים מהסיבה שיש לאפשר לשיער להגיע לשלב בו תהיה לקרן הלייזר השפעה מרבית עליו.

 3. אל תשתזפו לפני ואחרי טיפול הסרת שיער. הימנעו מחשיפה מוגברת לשמש לפחות 24 שעות לפני ואחרי טיפול הסרת שיער. החשיפה לשמש הופכת את העור לרגיש ועבה, מה שמקשה על פעולת הלייזר. מעבר לכך, סמיכות החשיפה לקרינת השמש לפני או אחרי טיפול בקרני לייזר עלול לגרום לכוויות ודלקות באזור המטופל.

 4. הימנעו מגילוח "על יבש". אמנם בסופו של תהליך הסרת השיער לא תצטרכו יותר לגלח, אבל בין הטיפולים בהחלט מומלץ לגלח את האזור המטופל. מומלץ לגלח רק לאחר מריחת חומר ייעודי (ג'ל או קצף) כי ללא השימוש בו עלולים להיגרם גירויי עור וחתכים. לא כדאי לסבן את האזור שמתעתדים לגלח בסבון רגיל מאחר שהוא מייבש את העור ופוגם בגילוח. כדאי להתקלח מיד לאחר הגילוח.

 5. יש יתרון למכון בו עושים שימוש במכשירים מהדור החדש. מכשיר מהדור החדש, דוגמת 'לייטשיר' של חברת לומניס, יהיה יעיל יותר ובטוח יותר לשימוש. כמובן שראוי לשאול אם המכשיר נבדק ואושר על רשויות הבריאות דוגמת ה- FDA האמריקאי, ה- CE האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי.

 6. לבדוק את המוניטין של המכון. תהליך ההיפטרות משיער דורש השקעה כספית ומחויבות לתהליך שיכול לארוך עד 3 שנים. אף אחד לא מעוניין שהשקעתו תרד לטמיון ועל כן ראוי לבדוק את המוניטין של המכון בו תבחרו. כדאי להתחשב בניסיון, במכשור ובמספר הלקוחות המרוצים.
 

הטבות לחברי "מכבי שלי"

חברי "מכבי שלי" נהנים מהטבה משמעותית ברשת מרפאות "פרופורציה", בכול האמור להסרת שיער בלייזר.
קבלת מידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ אפשרית באמצעות אתר חברת 'פרופורציה' או בטלפון 5599*