23 אוקטובר 2018 י"ד חשון תשע"ט
מעודכן לתאריך  19.10.2017 

יום הסוכרת הבינלאומי 2017

ב-14.11 יצויין יום הסוכרת הבינלאומי שמטרתו הגברת המודעות למחלה וחינוך למניעתה.
מעודכן לתאריך  19.10.2017 

היום הבינלאומי לסוכרת

עקב העלייה בשיעור החולים בסוכרת ברחבי העולם בשנים האחרונות, מציינת האגודה הבינלאומית לסוכרת את יום הסוכרת הבינלאומי מדי שנה, ב- 14 בנובמבר. מטרתו של היום היא הגברת המודעות למחלה ולסיבוכיה וכן חינוך לאורח חיים בריא ומניעת סוכרת. בישראל יצויין היום ביריד הסוכרת השנתי של האגודה הישראלית לסוכרת, שיערך השנה ב-08.11.
קראו עוד אודות היום הבינלאומי לסוכרת >> (ייפתח בדפדפן נפרד)

מהי סוכרת?

סוכרת היא מחלה שמתבטאת ברמת סוכר גבוהה בדם ובהפרעה לחילוף החומרים בגוף. כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה מהנדרש הגוף ניזוק ותפקודו התקין נפגע. מצב מתמשך של עודף גלוקוז (סוכר) בדם מכונה היפרגליקמיה.
מבחינים בין שני סוגים עיקריים של סוכרת, סוג 1 וסוג 2. הגורמים לכל מחלה שונים אולם בשני הסוגים קיים עודף גלוקוז בדם.
סוכרת מסוג 1 נגרמת עקב פגם שמונע מהגוף לייצר את ההורמון אינסולין. אינסולין אחראי על וויסות רמות הגלוקוז בדם. לכן מכונה סוכרת זו גם 'סוכרת שתלויה באינסולין' ו- 'סוכרת נעורים', משום שלרוב היא מתפתחת עד גיל 40.
במצב של סוכרת מסוג 2 הגוף אינו מסוגל לנצל ביעילות את האינסולין הקיים, ואף אינו מייצר כמות מספקת של ההורמון. למעלה מ- 90% מחולי הסוכרת סובלים מסוכרת סוג 2, אך על אף שכיחותה, חלק מהלוקים במחלה כלל אינם מודעים למצבם. זאת מאחר שהמחלה מתפתחת בהדרגה, וסימניה פחות ברורים מאלו של סוכרת סוג 1. סוכרת סוג 2 נפוצה יותר בקרב מבוגרים.
מומלץ לכל מבוטחי מכבי לגשת לבדיקה וייעוץ אצל רופא המשפחה, לזימון תור ללא סיסמה>> (יפתח בדפדפן נפרד)

חליתם בסוכרת? דעו את זכויותיכם:

סדנאות סוכרת:

סדנאות לחולי סוכרת