21 מאי 2022 כ' אייר תשפ"ב
מעודכן לתאריך  21.12.2013  באדיבות 

ניתוח לשחרור אצבע הדק (בכף היד) - מידע רפואי

רופא מייעץ: ד"ר יורם עוזר

(Trigger Finger Surgery (82.01
מעודכן לתאריך  21.12.2013  באדיבות 

הנחיות ואזהרות

לפני הניתוח

לרוב לא תידרשנה בדיקות דם או בדיקות דימות מקיפות לפני ניתוח זה.
עם זאת, חלק מהמטופלים ידרשו לבצע בדיקות מתאימות טרם ביצוע ההליך לרבות בדיקות דם, אלקטרוליטים, תפקודי כבד, תפקודי קרישה, צילום חזה ואק"ג. הדבר יקבע בהתאם לשיקול דעתו של המנתח, בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל.
מטופלים שעברו ניתוחים קודמים, אושפזו בעבר, לוקים במחלות כרוניות, סובלים מאלרגיה או נוטלים תרופות מרשם או תוספי מזון יעדכנו על כך את הרופא המנתח ואת הרופא המרדים. מטופלים שסובלים ממחלות נוספות ידרשו לקבל ייעוץ מרופא מומחה בתחום טרם ההליך.
יש להפסיק את נטילתן של תרופות נוגדות קרישה (דוגמת אספירין או קומדין) שבוע לפני הליך זה. יש להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי הצורך בנטילת תחליפים.
במהלך שיחת ההכנה ידביק הרופא המנתח מדבקה מיוחדת על האצבע המנותחת (מעין "קעקוע" זמני שאינו גורם לכאב) כדי לוודא שהצד הנכון הוא זה שינותח.

התאוששות והחלמה מההליך

לרוב ישוחרר המטופל לביתו תוך מספר שעות לאחר הניתוח. היד תישאר חבושה כשבועיים. יש להקפיד על הרמת היד כדי למנוע נפיחות וכאב ולהקפיד על הזזת האצבע המנותחת מהר ככל הניתן לאחר הניתוח על מנת למנוע נפיחות וקשיון של האצבע. ניתן להשתמש במשככי כאב לאחר הניתוח.
כשבועיים לאחר הניתוח יוזמן המטופל להסרת החבישה ולביקורת. המטופל יופנה בהמשך לריפוי בעיסוק על מנת להפעיל את האצבע המנותחת בצורה הטובה ביותר.
סיכויי הצלחת הניתוח גבוהים ועומדים על כ- 100%. חזרה מוחלטת של פעילות האצבע צפויה תוך מספר שבועות.