17 פברואר 2019 י"ב אדר תשע"ט
מעודכן לתאריך  24.07.2014 

בריאות הפין - כול השאלות, כול התשובות

הפין אינו שריר והוא עלול להישבר. האם שתן יכול להתערבב עם נוזל זרע ומהו גודל תקין של פין. כיצד ניתן לפתור בעיות של איכות הזקפה ומדריך קצר לפירסינג ולמחלות מין

אריאל אשל, M.Sc

מעודכן לתאריך  24.07.2014 

פירסינג

החירור הנפוץ יותר של איבר המין הגברי מכונה פרינס אלברט. למרות ייחוס שמו לבעלה של ויקטוריה מלכת אנגליה במאה ה- 19, הרי המקור המדויק אינו ידוע. מדובר בחירור מתחת לקדמת בסיס העטרה, לכיוון צינור השופכה. סברה מקובלת היא שלפרינס אלברט יש השפעה על הגברת התענוג המיני אצל שני בני הזוג.
מרבית הגברים יאלצו לעבור למתן שתן בישיבה בעקבות ביצוע הפירסינג, כיוון שהשתן יזרום על פני העגיל ובעמידה ירטיב את המכנסיים. אין חשש שהשתן ידלוף דרך החירור.
יש לבחור עגיל חלק לחלוטין, רק ממתכת אצילה (או מתכת כירורגית), בקוטר שאינו קטן מידי (עלול ללחוץ על העטרה בעת זקפה) וכן בעל עובי שלא יפחת מ- 2.4 מ"מ, כדי לא להסתכן בקריעת הרקמה כתוצאה מפעילות מינית. מסיבה זו מומלץ להעלות את עובי העגיל לאחר תקופת ההחלמה ל-3.2 מ"מ.
ראוי להקפיד על חירור שאינו פוגע בעצב העובר במרכז קדמת הפין. בעניין זה יש יתרון לגברים נימולים, שכן אפשרות המרכוז של החירור מוגבלת לנימולים בלבד. ההחלמה של המקום מהירה יחסית בגלל אופי הרקמה. במשך הימים הראשונים שלאחר הפירסינג האזור עלול לדמם מעט.
בעת ההחלמה יש ללבוש תחתונים שאינם צמודים ולהחליפם לעיתים תכופות. מומלץ להימנע מלבישת ביגוד צמוד כדי שלא ילחץ על הפירסינג ויקשה על תהליך ההחלמה. במהלך תקופת ההחלמה המקום עלול להפריש ועל כן יש להחליף לפחות פעם ביום את הבגד שבא המגע ישיר עם האזור המנוקב. כמו כן אין להיכנס לבריכה או לים ואין לקיים יחסי מין ללא קונדום.
הנסיך אלברט. המקור המדוייק לשם אינו ידוע
ככלל, בשום מצב, גם לאחר תקופת ההחלמה, אין לקיים מגע אנאלי לא מוגן כאשר יש פרינס אלברט.
תקופת ההחלמה של 'פרינס אלברט' היא 4 שבועות עד חודשיים, ואילו זו של עגיל בבסיס שק האשכים או לאורך הפין עצמו תעמוד על 6 שבועות עד 3 חודשים ואף יותר, וזו של עגיל בקצה העטרה 3-9 חודשים. בכול מקרה של אדמומיות או נפיחות לאחר תקופת ההחלמה יש להסיר באופן מידי את העגיל ולטפל בדלקת.
למי שמודאג נספר שהסבירות שגלאי המתכות בשדה התעופה יצפצף נמוכה מאד.