22 פברואר 2019 י"ז אדר תשע"ט
מעודכן לתאריך  23.11.2017 
מעודכן לתאריך  23.11.2017 

מרשם דיגיטלי: משולחן הרופא הישר לבית המרקחת

לנוחותכם מכבי מפעילה שירות מרשם דיגיטלי. בשלב זה מרשמים דיגיטליים יופקו על ידי רופאי משפחה, רופאי נשים ורופאי ילדים. כך לעולם לא תאבדו את המרשם.
מרשם דיגיטלי לתרופה הוא מרשם שנחתם דיגיטלית על ידי הרופא ומועבר ישירות לבית המרקחת, ללא הדפסתו. כול שצריך כדי לקבל את התרופות הכלולות במרשם דיגיטלי זה להציג בבית המרקחת את כרטיס החבר במכבי. את התרופות שנרשמו במרשם דיגיטלי ניתן לקבל בכול בתי המרקחת שבהסדר עם מכבי.
בשעה שניפוק תרופות במרשם מודפס הנושא חתימה ידנית של הרופא יכול להיעשות רק כאשר אתם מציגים את המרשם המקורי בבית המרקחת, הרי ניפוק תרופות הכלולות במרשם דיגיטלי מצריך הצגת כרטיס חבר בלבד.
למעלה מזאת, במקרה שהגעתם לבית המרקחת והסתבר שאינכם מצוידים בכרטיס החבר במכבי, עדיין תוכלו לקבל את הכלול במרשם דיגיטלי בעזרת 'שירות ללא כרטיס'. את השירות ניתן להפעיל דרך מכבי ללא הפסקה בטלפון *3555 או דרך אפליקציית מכבי בסלולר, או דרך אתר 'מכבי ONLINE'.
הנהלים הקיימים לגבי מרשם מודפס תקפים גם לגבי מרשם דיגיטלי - כלומר, ניתן לקבל רק חלק מהתרופות הרשומות ואת היתרה תוכלו לקבל במועד מאוחר יותר בכול אחד מבתי במרקחת שבהסדר עם מכבי, כול עוד לא פג תוקפו של המרשם. בכול מקרה, תוכלו לצפות בכול המרשמים שהנם בתוקף באתר 'מכבי ONLINE'.
על פי חוק, מקצת מהתרופות לא יכולות להיכלל במרשם דיגיטלי, ובגין אלו תקבלו מרשם מודפס כפי שהיה נהוג עד כה.
תרופות הרשומות במרשמים עתידיים (שטרם נכנסו לתוקף) ניתן לקבל רק בבתי המרקחת של מכבי פארם, וזאת בכפוף להגדרת התרופה (מסיבות רפואיות יש תרופות שניתן לקבל בטרם נכנס המרשם לתוקף ויש כאלו שלא).
גם כאשר מופק מרשם דיגיטלי, יפיק עבורכם הרופא תדפיס "רשימת תרופות לביקור" הכולל את הוראות השימוש בתרופות כפי שהוקלדו על ידו. 'רשימת תרופות לביקור' אינה מהווה מרשם רפואי.
בשלב זה יכולים להפיק מרשמים דיגיטליים רופאי משפחה, רופאי נשים (גניקולוגים) ורופאי ילדים. שירות מרשם דיגיטלי מיושם באופן הדרגתי, כך שייתכן שהרופא שלכם טרם חובר לחלופת מרשם דיגיטלי.