15 אוגוסט 2018 ד' אלול תשע"ח
עדכני לתאריך  08.05.2018 

שירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות בראייה

מידע אודות שירותי מכבי המותאמים לאנשים עם מוגבלות בראייה, כמו גם אודות זכויות והטבות לחברי מכבי ברכישת אביזרי ראייה ובביצוע מגוון טיפולים.
עדכני לתאריך  08.05.2018 

זימון וביטול תורים ובירור מידע

 מוקד השירות הטלפוני של מכבי שירותי בריאות, "מכבי ללא הפסקה", זמין ונגיש לכלל החברים, לרבות אנשים עם מוגבלויות. לפנייה למוקד חייגו 3555* או 1700-50-53-53.
שירות המענה הקולי זמין בכל שעות היממה, ובאמצעותו ניתן לקבל מידע בנושאים מגוונים ולזמן תורים לשלל שירותי מכבי. בין הנושאים עליהם ניתן מידע במוקד: זכויות חברי מכבי, פרטי מרכזים רפואיים ברחבי הארץ וייעוץ על ידי אחיות.
מוקד המידע ומוקד האחיות פעילים בכל ימות השנה ובכל שעות היממה. מוקד זימון התורים פעיל בימים א'-ה' ברציפות בכל שעות היממה, בימי ו' עד השעה 13:00 ובימי שבת מתחדשת פעילותו שעה לאחר צאת השבת.

כיצד עמדות "מכבי לי" נגישות לי?

עמדות "מכבי לי", המצויות בתוך מתקני מכבי ובחלקן החיצוני, מאפשרות קבלת מידע אישי (הן רפואי והן מנהלתי) בשירות עצמי. כל העמדות מכילות שקע לחיבור אוזניות עבור אנשים עיוורים ואנשים עם מוגבלות בראייה המעדיפים קבלת הנחיות קוליות. ההנחיות בעמדות "מכבי לי" ניתנות בארבע שפות: עברית, רוסית, צרפתית וערבית. השירות עצמו ניתן בשפה העברית.
למידע נוסף על עמדות מכבי לי >

חדש: האזנה לכתבות במגזין "מכביתון"

מהיום חברי מכבי יכולים להאזין לגרסה קולית של כתבות נבחרות במכביתון, בעברית וברוסית. השירות ניתן במסגרת שיתוף פעולה עם הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה. להאזנה לכתבות >

הנגשת הניוזלטר של מכבי

חדש! החל מפברואר 2018 לכל כתבה בניוזלטר מצורף תקציר קולי, לנוחות חברי מכבי.

בנוסף, הניוזלטר של מכבי מצויד בכפתור נגישות שנראה כך:
כפתור נגישות
באמצעות הכפתור ניתן לכוון את גודל הטקסט ואת רמת הניגודיות. חברי מכבי יכולים להתאים את הגדרות הצפייה לצרכיהם האישיים וכך ליהנות מקריאה נוחה יותר.

זכויות והטבות בנושא עיניים

חברי מכבי זכאים להנחות ברכישת אביזרי ראייה ובביצוע מגוון טיפולים עיניים, כמו גם להטבות ומבצעים בכל סניפי רשת חנויות ומכוני האופטומטריה "מכבי ממבט ראשון".
Orcam מכשיר עזר לקריאה ולראייה
מצלמה זעירה שמאפשרת קריאת טקסט, זיהוי פנים וצבעים ועוד.
משקפיים טלסקופיים ומיקרוסקופיים
משקפיים המסייעים לאנשים עם בעיות ראייה בביצוע פעולות יומיומיות.
משקפי ראיה למבוגרים
חברים עם בעיות ראיה זכאים לכיסוי חלקי עבור עדשות מפלסטיק.
עדשות משקפיים לילדים
ילדים המאובחנים במצבים מסוימים זכאים להנחה גבוהה ברכישת עדשות.
עדשות מגע  - מגיל 18
חברים עם בעיות מסוימות זכאים לכיסוי חלקי של עלות העדשות.
אורתופטיקה
תרגילי עיניים לטיפול בבעיות של ראייה ותיאום תנועות העיניים.