14 נובמבר 2018 ו' כסלו תשע"ט
עדכני לתאריך  08.05.2018 

שירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות בראייה ובקריאה

מידע אודות שירותי מכבי המותאמים לאנשים עם מוגבלות בראייה ובקריאה, כמו גם אודות זכויות והטבות לחברי מכבי ברכישת אביזרי עזר לראייה ובביצוע מגוון טיפולים.
עדכני לתאריך  08.05.2018 

קבלת מידע חיוני בדוא"ל

חברי מכבי עם מוגבלות בראייה ובקריאה זכאים לשירותים מיוחדים:
  • קבלת חומרי מידע חיוניים בדוא"ל, בפורמט דיגיטלי הנגיש לתוכנת הקראה לעיוורים ומאפשר גם התאמה של התצוגה באמצעות כפתור נגישות.
  • חדש! הדבקת מדבקה בכתב ברייל על כרטיס החבר של מכבי על מנת להקל על זיהויו.
על מנת להירשם לשירותים אלה, יש לפנות למרכז הרפואי (סניף) שאליו אתם שייכים, ולוודא שבתיק האישי נרשמה הערה מס' 4113, המזהה אתכם כזכאים לשירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות בראייה ובקריאה.
לצורך הרשמה, ניתן לפנות למרכז הרפואי ישירות או לאתר את פרטי המרכז הרפואי במדריך השירותים ולשלוח את הבקשה באמצעות הדוא"ל. לאיתור מרכז רפואי >

זימון וביטול תורים ובירור מידע

 מוקד השירות הטלפוני של מכבי שירותי בריאות, "מכבי ללא הפסקה", זמין ונגיש לכלל החברים, לרבות אנשים עם מוגבלויות. לפנייה למוקד חייגו 3555* או 1700-50-53-53.
שירות המענה הקולי זמין בכל שעות היממה, ובאמצעותו ניתן לקבל מידע בנושאים מגוונים ולזמן תורים לשלל שירותי מכבי. בין הנושאים עליהם ניתן מידע במוקד: זכויות חברי מכבי, פרטי מרכזים רפואיים ברחבי הארץ וייעוץ על ידי אחיות.
מוקד המידע ומוקד האחיות פעילים בכל ימות השנה ובכל שעות היממה. מוקד זימון התורים פעיל בימים א'-ה' ברציפות בכל שעות היממה, בימי ו' עד השעה 13:00 ובימי שבת מתחדשת פעילותו שעה לאחר צאת השבת.

כיצד עמדות "מכבי לי" נגישות לי?

עמדות "מכבי לי", המצויות בתוך מתקני מכבי ובחלקן החיצוני, מאפשרות קבלת מידע אישי (הן רפואי והן מנהלתי) בשירות עצמי. כל העמדות מכילות שקע לחיבור אוזניות עבור אנשים עיוורים ואנשים עם מוגבלות בראייה ובקריאה המעדיפים קבלת הנחיות קוליות. ההנחיות בעמדות "מכבי לי" ניתנות בארבע שפות: עברית, רוסית, צרפתית וערבית. השירות עצמו ניתן בשפה העברית.
למידע נוסף על עמדות מכבי לי >

חדש: האזנה לכתבות במגזין "מכביתון"

מהיום חברי מכבי יכולים להאזין לגרסה קולית של כתבות נבחרות במכביתון, בעברית וברוסית. השירות ניתן במסגרת שיתוף פעולה עם הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה. להאזנה לכתבות >

הנגשת הניוזלטר של מכבי

חדש! החל מפברואר 2018 לכל כתבה בניוזלטר מצורף תקציר קולי, לנוחות חברי מכבי.

בנוסף, הניוזלטר של מכבי מצויד בכפתור נגישות שנראה כך:
כפתור נגישות
באמצעות הכפתור ניתן לכוון את גודל הטקסט ואת רמת הניגודיות. חברי מכבי יכולים להתאים את הגדרות הצפייה לצרכיהם האישיים וכך ליהנות מקריאה נוחה יותר.

זכויות והטבות בנושא עיניים

חברי מכבי זכאים להנחות ברכישת אביזרי עזר לראייה ולקריאה ובביצוע מגוון טיפולים עיניים, כמו גם להטבות ומבצעים בכל סניפי רשת חנויות ומכוני האופטומטריה "מכבי ממבט ראשון".
Orcam מכשיר עזר לקריאה ולראייה
מצלמה זעירה שמאפשרת קריאת טקסט, זיהוי פנים וצבעים ועוד.
משקפיים טלסקופיים ומיקרוסקופיים
משקפיים המסייעים לאנשים עם בעיות ראייה בביצוע פעולות יומיומיות.
משקפי ראיה למבוגרים
חברים עם בעיות ראיה זכאים לכיסוי חלקי עבור עדשות מפלסטיק.
עדשות משקפיים לילדים
ילדים המאובחנים במצבים מסוימים זכאים להנחה גבוהה ברכישת עדשות.
עדשות מגע  - מגיל 18
חברים עם בעיות מסוימות זכאים לכיסוי חלקי של עלות העדשות.
אורתופטיקה
תרגילי עיניים לטיפול בבעיות של ראייה ותיאום תנועות העיניים.