22 פברואר 2019 י"ז אדר תשע"ט
מעודכן לתאריך  05.08.2018 

תרגום מרחוק לשפת הסימנים

פיילוט לשירות חדש במכבי שירותי בריאות

בחודשים אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר 2018 ייערך פיילוט של תרגום מרחוק לשפת הסימנים במרכז הרפואי "רמות" בראשון לציון. חברי מכבי בעלי מוגבלויות בשמיעה המבקרים במרכז הרפואי מוזמנים להיעזר בשירותי התרגום במהלך מפגש עם רופאים ונותני שירות נוספים.
מעודכן לתאריך  05.08.2018 
ב-01.08.18 החל פיילוט של שירות חדש עבור חברים עם מוגבלויות בשמיעה: תרגום מרחוק לשפת הסימנים, באמצעות אפליקציה ייעודית. השירות יינתן לראשונה בארץ במכבי שירותי בריאות, במסגרת פיילוט שנערך בשיתוף משרד הבריאות, המכון לקידום החירש והמוסד לביטוח לאומי.
הפיילוט יימשך כשלושה חודשים ויתקיים במרכז הרפואי "רמות" בראשון לציון. חברי מכבי בעלי מוגבלויות בשמיעה המבקרים במרכז רפואי זה בחודשים אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר 2018 מוזמנים להיעזר בשירות החדש.
הנגשה מרחוק משפרת את הזמינות, המהירות והגמישות בנתינת שירותי תרגום לשפת הסימנים, ומסייעת בהגשמת חזון ההנגשה המלאה לקבילת החרשים וכבדי השמיעה.

למי מיועד השירות?

חברי מכבי בעלי מוגבלויות בשמיעה, אשר יודעים לדבר בשפת הסימנים ומחזיקים ברשותם טלפון חכם.

מה כולל השירות?

תרגום ותמלול לשפת הסימנים בזמן אמת במהלך מפגש עם רופאים ונותני שירות במרכז הרפואי, באמצעות אפליקציית "תרגום מרחוק". האפליקציה מאפשרת לקיים שיחת וידאו עם מתורגמן, שיתרגם את דברי נותן השירות מעברית דבוּרה לשפת הסימנים בעבור החבר ויתרגם את דברי החבר משפת הסימנים לעברית דבורה בעבור נותן השירות.

כיצד משתמשים בשירות?

  1. יש להוריד את האפליקציה "תרגום מרחוק" למכשיר הטלפון הנייד שנמצא ברשותכם.
       הורדה לאייפון להורדה לאנדרויד
  2. יש להגיע למרכז הרפואי עם הטלפון הנייד שבו הותקנה האפליקציה ולהתחבר אליה כאשר נותן השירות והחבר נמצאים באותו חדר. חשוב לוודא שהביקור במרכז הרפואי יתבצע במהלך שעות הפעילות של מוקד התרגום .
  3. לאחר מענה של המתורגמן, תתקיים שיחת וידאו בין המתורגמן לחבר במקביל לשיחה קולית בין המתורגמן לנותן השירות. שתי השיחות יתקיימו באמצעות המיקרופון והרמקולים של המכשיר הנייד. יש לוודא כי הרמקולים במכשיר הנייד מופעלים. במקביל לשיחת הווידאו ניתן גם לכתוב בצ'אט.
  4. אם נכתב בצ'אט מידע חשוב, מומלץ להעתיק את המידע לפני סיום השיחה. לאחר ניתוק השיחה המידע לא יישמר על המסך.
 

היכן ניתן השירות?

במרכז הרפואי "רמות" בראשון לציון, בתחומים הבאים: שירותי משרד, רופא המשפחה ד"ר איוניר, מרפאת האחיות ומכון הפיזיותרפיה.
השירות יהיה זמין בשעות הפעילות של מוקד התרגום:
בימים א'-ה' מהשעה 09:00 ועד 17:00
ביום ו' מהשעה 08:00 ועד 12:00