23 מאי 2019 י"ח אייר תשע"ט

קהילה, חברים ואיכות חיים בגיל השלישי

אינטראקציה חברתית היא חשובה במיוחד לאחר גיל 50, כי היא עוזרת לתרגל את המוח, לשמר את הזיכרון ולשמר את איכות החיים לאורך זמן. עם חבילת השירותים של "ביתי" תיהנו מסדנאות והרצאות כל שבוע, ממנהלת אישית צמודה וגם ממפגשים משותפים שבהם תוכלו להכיר חברים חדשים מקהילת "ביתי"

במאה ה-21, כאשר תוחלת החיים הולכת ומתארכת, בני גיל הזהב נהנים משנים רבות אחרי היציאה לפנסיה שבהן אפשר להתמסר לפעילויות פנאי: קורסים והרצאות, ביקור במוזיאונים ובאירועי תרבות, השתתפות בסדנאות, מפגשים חברתיים ועוד. בתקופה זו חשוב לשמור על פעילות גופנית, מנטלית וחברתית, במיוחד אם אתם עצמאיים ולא נמצאים במסגרת כמו דיור מוגן.

אינטראקציה חברתית ותרומתה לבריאות ולשימור הזיכרון

לאחר גיל 50 חשוב לשמור על אינטראקציה חברתית ועל חשיפה לגירויים חדשים, כי הן עוזרות לתרגל את המוח ולשפר את הזיכרון, כושר ההתמצאות ויכולת הקשב והריכוז. השתתפות בפעילויות חברתיות שונות, בין אם שיחת טלפון עם חברה, משחק קלפים או הרצאה ודיון, מאתגרת את המוח ועוזרת לשמור על גמישות קוגניטיבית.

בנוסף לפעילות חברתית, חשוב לבצע פעילות גופנית באופן קבוע. היא מפחיתה את הסיכון למחלות לב ולסוכרת, מחזקת את העצמות, מקטינה את הסיכון לנפילות ופציעות ומשפרת את איכות השינה. מחקרים מצאו שגם אימון של 48 דקות בשבוע מוביל לאורך זמן לשיפור בתפקוד הגופני ומפחית את הסיכון לפתח בעיות ניידות בגיל מבוגר. מומלץ להתייעץ עם הרופא כדי למצוא מה הפעילות המתאימה והבטוחה ביותר בשבילך ולאחר מכן להתחיל בהדרגה.

איך ליצור קשרים חדשים בגיל מבוגר?

ככל שמתבגרים קשה יותר לפגוש אנשים וליצור קשרים בין אישיים, בייחוד לאחר הפרישה לפנסיה. אך יש דרכים אחרות ליצור קשרים בין אישיים ולהרחיב את המעגל החברתי שלכם. בחיפוש פשוט באינטרנט תוכלו למצוא עשרות אתרים ופורומים לגיל השלישי, שבהם תוכלו להתכתב עם אנשים בגילכם, לחלוק חוויות, להכיר חברים חדשים ואפילו לקבוע מפגשים משותפים מחוץ לבית.

אפשרות נוספת היא להצטרף לחבילת השירותים של "ביתי", החברה מקבוצת מכבי, מילגם ועמותת מט"ב. "ביתי" מציעה חבילת שירותים מיוחדת הכוללת הרצאות, פעילויות ומפגשים חברתיים לגיל השלישי, מנהלת אישית, הנדימן ושירותים רבים נוספים, המותאמים באופן אישי לצרכים ולתחומי העניין של כל מנוי.

   מעטפת שירותים לגיל השלישי

  מנהלת אישית, חיי חברה וקהילה ומגוון שירותים בהתאמה אישית >

 

ביתי: חיי חברה ופנאי בגיל השלישי

חברי ביתי נהנים ממגוון מפגשים חברתיים ופעילויות פנאי לגיל השלישי, כמו ערבי שירה, יציאה משותפת לקולנוע, סדנאות לכתיבת סיפור אישי, סיורים במוזיאונים, הליכת בוקר משותפת עם מדריכה מוסמכת ועוד. בכל שבוע אתם מוזמנים להשתתף בהרצאה על נושא שונה, למשל "שיטות לשיפור הזיכרון", הרצאה על בישול בריא עם תזונאית קלינית ועוד.

המפגשים של קהילת "ביתי" הם הזדמנות נהדרת להרחיב את מעגל החברים שלכם ולהכיר אנשים חדשים שחולקים את אותם תחביבים ותחומי עניין.

סדנאות והרצאות חיות - גם אצלך בטלוויזיה

בנוסף לאירועים חברתיים מחוץ לבית, חברי ביתי נהנים גם מהרצאות חיות שאפשר לצפות בהן דרך הטלוויזיה.

עם ההצטרפות לביתי, נגיע אליכם הביתה ונחבר לטלוויזיה שלכם מערכת תקשורת חכמה בשם "יוניפר". בעזרת המערכת החכמה של ביתי תוכלו לשבת בבית ולהשתתף בהרצאה שמתקיימת במקום אחר – בלי לקום מהכורסא.

בכל חודש יש הרצאות חדשות, כמו סדנאות צחוק, הרצאות על מוסיקה ופילוסופיה, שיעורי מדיטציה ודמיון מודרך וגם הרצאות על נושאים שימושיים, כמו "איך להתאים את הבית לחורף" או "איך לעשות קניות בטוחות ברשת".

 

דרך הטלוויזיה תוכלו לצפות בלוח המודעות של חברי ביתי, שמכיל מידע על כל ההרצאות והמפגשים שיתקיימו בחודש הקרוב וגם לקבל מידע על אירועים ופעילויות לפי תחומי העניין שלכם.

בנוסף, בעזרת המערכת החכמה של ביתי תיהנו מוואטסאפ על מסך הטלוויזיה - תוכלו לדבר בטלפון עם בני משפחה וחברים ולראות את מי שמדבר איתכם על מסך הטלוויזיה.

מנהלת אישית קרובה שתעזור לך בכל בקשה

חברי ביתי נהנים משירותיה של מנהלת אישית, שעוזרת להם בכל נושא או בקשה - מקביעת תור לרופא ועד עזרה בארגון ארוחת ערב עם משפחה וחברים.

עם ההצטרפות לביתי, המנהלת האישית תתקשר אליכם ותקבע איתכם פגישה. היא תגיע אליכם הביתה, תכיר אתכם, תשב ותדבר איתכם, כמה זמן שצריך. היא תהיה בקשר טלפוני קבוע ותדאג לעזור לכם בכל מה שתבקשו.

היא תמצא לכם פעילויות תרבות ופנאי שמתאימות לתחומי העניין שלכם, כמו סרט חדש, הצגה מומלצת, סדנאות וחוגים ואפילו קורסים באוניברסיטה. היא תעזור לכם למצוא פעילות גופנית שמותאמת לגיל השלישי וליכולות שלכם – למשל להירשם לבריכה או לקבוצת הליכה. היא תספר לכם על כל האירועים המעניינים בסביבה וגם תעזור לכם להזמין כרטיסים.

המנהלת האישית תהיה שם בשבילכם גם כדי לדבר עם ביטוח לאומי, עם גופים ממשלתיים או ספקי שירות וחבילות תקשורת. היא תכיר אתכם באופן אישי ותדע מה מגיע לכם. היא תפנה לחברות הביטוח  ולקופת חולים ותדאג שתקבלו את כל הזכויות שלכם, החל מתשלומי פנסיה ועד לקצבת שארים.

רוצים לדעת עוד על ביתי?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם