26 מאי 2022 כ"ה אייר תשפ"ב

מצטרפים ל"מכבי שלי"

הכרטיס שדואג לביטוח הבריאותי המקיף והרחב ביותר

הכרטיס שדואג לביטוח הבריאותי המקיף והרחב ביותר. להצטרפות חייגו *4535

מה מוסיף לי "מכבי שלי"?

אני מעוניין בהטבה מ"מכבי שלי", מדוע היא לא נמצאת ב"מכבי זהב"?

"מכבי שלי" הוא רובד ביטוחי חדש, המוסיף זכאויות חדשות ומרחיב זכאויות שניתנות ב"מכבי זהב". ההצטרפות ל"מכבי שלי" כרוכה בתשלום דמי חבר נוספים. למידע על תעריפים >> 

האם חברי "מכבי כסף" שעוברים ל"מכבי שלי" זכאים לפטור מתקופת ההמתנה?

לא, חברי "מכבי כסף" שיעברו ל"מכבי שלי" יידרשו לתקופת המתנה. עם זאת, כנהוג היום, חברי "מכבי כסף" שמשדרגים ל"מכבי זהב" יהיו פטורים מתקופות המתנה למימוש זכאויות.

אני חבר "מכבי זהב" ולא ניצלתי אף זכות. הצטרפות ל"מכבי שלי" נראית לי כמו בזבוז כסף. האם בכל זאת כדאי לי להצטרף?

דמי החבר החודשיים נמוכים יחסית למגוון ההטבות שניתנות ב"מכבי שלי", שעלותן יכולה להיות גבוהה מאוד. בין השאר, ניתנים החזרים והנחות על שירותים כמו השתתפות בניתוחים בארץ ובחו"ל, תרופות שאינן בסל הבריאות (למעט תרופות לסרטן) וטיפולים בהפריה חוץ גופית.

בנוסף, התוכנית החדשה מציעה מגוון הטבות הנוגעות גם לחיי היום-יום, כמו הנחות בטיפולי שיניים, והשתתפות ברכישת משקפיים ובטיפולים משלימים במכבי טבעי. לכן, לעיתים ניצול של זכות אחת מרכזית מכסה את עלות דמי הביטוח ששולמו לאורך שנים רבות.

אני מבוטח בביטוח משלים של קופה אחרת וברצוני לעבור ל"מכבי שלי". מה עליי לעשות כדי ליהנות מפטור מתקופת המתנה?

יש להגיש אישור על הוותק שצברתם בביטוח המשלים בקופה שממנה עברתם. במסמך האישור יפורט מאיזו תוכנית ביטוח עברתם. לפי הנחיית משרד הבריאות, חבר שעובר מרובד ביטוח גבוה ומקביל ל"מכבי שלי" וצבר מספיק ותק יכול לממש זכאויות מ"מכבי שלי" ללא תקופות המתנה. על מנת לשמור על הוותק וליהנות מפטור מתקופת המתנה, יש להצטרף  ל"מכבי שלי" תוך 90 יום ממועד המעבר הרשמי למכבי ולשלם את דמי החברות ב"מכבי שלי" ממועד המעבר למכבי.

אני מבוטחת בביטוח בריאות פרטי. האם כדאי לי להצטרף גם ל"מכבי שלי"?

פוליסות ביטוח בריאות פרטיות כוללות לרוב שירותים רפואיים כמו למשל ניתוחים פרטיים ותרופות שאינן בסל. לעומת זאת, רוב הזכאויות הניתנות ב"מכבי שלי" הן בתחום איכות חיים ורפואה מונעת, כמו כושר גופני, סדנאות ורפואת שיניים. לכן, אין חפיפה או כפל הטבות מול ביטוחים מסחריים ברוב רובן של הזכאויות.

כמו כן, בניגוד לביטוחים הפרטיים, ההצטרפות ל"מכבי שלי" אינה תלויה במילוי הצהרת בריאות. בביטוח בריאות פרטי, קבלת טיפולים או שירותים מסוימים תלויה בהצהרת הבריאות. מצב זה עלול להביא לפגיעה במימוש הזכאויות הניתנות בפוליסה מסוימת, כמו למשל בשירותים על רקע קוסמטי.

במידה ולחבר המבוטח יש כמה מבטחים המציעים זכאויות חופפות ניתן יהיה לקבל מימון עד גובה ההוצאה בפועל בלבד. בכל מקרה, לא ניתן לקבל החזר או השתתפות ממכבי מעבר להוצאה בפועל. אם לאחר השתתפות "מכבי שלי" יוותר סכום שיצא מכיסו של המבוטח הוא יכול לפנות לביטוח הפרטי ולבקש השתתפות.

איך מנצלים צ'ק כיסוי שניתן בזכאות אביזרי עזר לבית? האם מקבלים סכום כספי שאיתו אפשר לרכוש כל אביזר שהוא מהרשימה?

חבר "מכבי שלי" מגיל 65 ומעלה זכאי לרכוש אביזרי עזר לבית לפי רשימה ואצל ספק בהסכם, כפי שמפורט בזכאות. בכל רכישה ישלם החבר המבוטח השתתפות עצמית ומכבי תשלם את היתרה לספק.

השתתפות מכבי ניתנת כל שלוש שנים. ספירת השנים מתחילה עם מימוש הזכאות בפעם הראשונה. לאחר תקופה זו יוכל החבר המבוטח לממש שוב את הזכאות, כפי שהוסבר לעיל.

איך עובדת חבילת הריון ולידה? כתוב בזכאות שניתן צ'ק בסכום מסוים לכל הריון, עד 3 הריונות. האם אני יכולה לבחור לנצל את התקרה לכל שלושת ההריונות גם יחד כבר בהריון ראשון?

חבילת הריון ולידה מאפשרת קבלת החזר עד לתקרה קבועה להריון אחד ועד שלוש תקרות כאלה בסך הכל בתקופת החברות ב"מכבי שלי". הזכאות לצ'ק ניתנת כנגד השתתפות של החברה המבוטחת ב-50% מההוצאה עבור כל שירות, טיפול, בדיקה או אביזר שניתנים במסגרת ההטבה.
לא ניתן לצבור סכום מהריון אחד לשני. הסכום ניתן עבור תקופת ההריון וחצי השנה שאחרי הלידה – בסך הכל 15 חודשים.

איך ניתן להצטרף ל"מכבי שלי"? אך אני יכולה לצרף את אחד מילדיי לביטוח?

ניתן להצטרף ל"מכבי שלי" ב-3 דרכים: 

  1. באמצעות טופס הרשמה מקוון >> (למשתמשים רשומים בלבד)
  2. בשליחת טופס הרשמה לפקס 072-2727117.
  3. באמצעות אפליקציות מכבי לאייפון ולאנדרואיד.
    להצטרפות, פתחו את האפליקציה, היכנסו ל"פעולות מקוונות" ובחרו ב"הצטרפות למכבי שלי".