16 מאי 2022 ט"ו אייר תשפ"ב
מעודכן לתאריך  14.02.2010  באדיבות ה 

מחלת פרקינסון - מידע רפואי

(Parkinson's disease)
מעודכן לתאריך  14.02.2010  באדיבות ה 

סיבוכים של מחלת פרקינסון

במקרים רבים מלווה מחלת פרקינסון בבעיות בריאותיות נוספות.
דיכאוןעלול להופיע עוד לפני הסימפטומים האחרים של מחלת פרקינסון. חשוב לציין שקבלת טיפול נוגד דיכאון עשויה להקל על ההתמודדות עם הקשיים האחרים שמציבה המחלה.
בעיות שינה – אנשים רבים הלוקים בפרקינסון מתקשים להירדם ומתעוררים לעיתים קרובות במשך הלילה. יחד עם זאת, הם עלולים לחוות גם "התקפי שינה", מצב שבו הם נרדמים בפתאומיות במהלך היום.
קשיי לעיסה ובליעה – בשל התקדמות המחלה עלולים להיפגע השרירים האחראיים על פעולת הלעיסה, כך שהאכילה הופכת לקשה יותר, על כל ההשלכות הנובעות מכך.
בעיות במערכת השתן - מחלת פרקינסון עלולה לגרום לחוסר שליטה או לחלופין לעצירת שתן. גם תרופות מסוימות המיועדות לטיפול בפרקינסון עלולות לגרום לקושי במתן שתן.
עצירות רבים מהלוקים בפרקינסון עלולים לפתח עצירות בגלל שמערכת העיכול פועלת לאט יותר. העצירות עלולה להיגרם גם כתוצאה מתופעות הלוואי של הטיפול התרופתי במחלה.
בעיות באון המיני - מחלת פרקינסון עלולה לגרום לירידה בליבידו (החשק המיני) הן כתוצאה מההשפעה הגופנית של המחלה והן כתוצאה מהשילוב בין המצב הפסיכולוגי והגופני.
התרופות לטיפול במחלת פרקינסון עלולות לגרום למספר תופעות לוואי, כגון עוויתות בלתי רצוניות של הרגליים או הידיים, חזיונות שווא, ישנוניות ונפילת לחץ הדם אורתוסטטית (נובעת משינוי תנוחה משכיבה לעמידה).