29 יוני 2022 ל' סיון תשפ"ב
מעודכן לתאריך  01.04.2022 

קבלת שירות בבתי חולים ובמרפאות חוץ

חברי מכבי יכולים לקבל את השירות בבתי החולים של אסותא ובבתי חולים ומוסדות נוספים שבהסכם.
מעודכן לתאריך  01.04.2022 
המידע בדף זה מתייחס לקבלת טיפול או לאשפוז מתוכנן בבתי חולים ובמרפאות חוץ, כמו למשל לצורך ניתוחים או טיפולים.
עמוד זה אינו כולל מידע בנושא פנייה לחדרי מיון ומוקדי רפואה דחופה. למידע נוסף אודות פנייה למוקדי רפואה דחופה וחדרי מיון >

לאילו מוסדות ניתן לפנות?

חברי מכבי יכולים לפנות לאשפוז מתוכנן באסותא ובגוון רחב של בתי חולים ומוסדות שבהסכם.

חדש באסותא ראשון לציון: מרפאות חוץ – שירות רפואי של מומחי אסותא לקראת ניתוח המאפשר לכם לקבל ייעוץ על ידי רופא מומחה בתחומים כירורגיה כללית ואורתופדיה.
במרפאות החוץ של אסותא תוכלו להיבדק ע"י מיטב המנתחים המומחים שלנו. ניתן להגיע למרפאות חוץ לאחר שביקרתם אצל רופא וקיבלתם ממנו הפניה למרפאות הרופאים במרפאות החוץ, לצורך התייעצות כאשר עולה שאלה של התאמה לניתוח.
הרופאים במרפאות החוץ של אסותא נבחרו בקפידה, כולם רופאים מומחים ומובילים בתחומם והם גם הרופאים שתוכלו לבחור בהמשך, במידת הצורך, לביצוע הניתוח.
לפרטים נוספים וזימון תור לחצו כאן>
 
לרשימת בתי החולים והמוסדות שבהסכם

מדיניות פנייה למרפאת חוץ

ככלל, במכבי נקבעה מדיניות לפיה תינתן עדיפות לייעוץ רפואי בקהילה. מכבי מפעילה מערך מרפאות מייעצות במגוון מקצועות הרפואה. המרפאות מאוישות על ידי רופאים מומחים אשר חלקם מועסקים כרופאים בכירים בבתי חולים.
אישור מיוחד לביקור במרפאות חוץ יינתן ביישובים בהם לא קיימת חלופה לשרות הניתן במרפאות חוץ, במסגרת מכבי או אחד מנותני השירות שבהסכם עימה. במקרה מסוג זה יש להצטייד מראש בטופס התחייבות מתאים לבית החולים.
חשוב להדגיש כי במידה שסמכות רפואית במכבי קבעה כי קיים שרות חלופי הולם במסגרת מכבי, מכבי רשאית להפנות את החבר למרפאת המומחים הפועלת במסגרתה ולא לאשר התחייבות לבית החולים.
קבלת שירות במרפאות חוץ באחד מבתי החולים המפורטים מעלה כרוכה בתשלום השתתפות עצמית לביקור במרפאות חוץ.

הליך קבלת התחייבות כספית למרפאות חוץ או לאשפוז בבית חולים

לפני פנייה לבתי חולים ולמרפאות חוץ יש לפנות לרופא ולקבל הפניה. את הפניית הרופא, יש לשלוח למזכירות המרכז הרפואי בכדי לבקש טופס התחייבות (טופס 17). טופס התחייבות כספית (טופס 17) הינו אישור על כך שמכבי תממן שירותים שאינם במתקניה כמו אשפוז, טיפול ובדיקות במרפאות חוץ. תשובה לבקשת טופס ההתחייבות תתקבל בתום 5 ימי עבודה.
ניתן לבקש אישור לטופס התחייבות באחת מהדרכים הבאות:
לאחר שליחת בקשה להתחייבות, ניתן לעקוב אחר מצב פנייתכם באמצעות אתר מכבי Online.
  • בעת הדפסת התחייבות יש לשלם השתתפות עצמית. השתתפות עצמית רבעונית על ביקור במרפאות חוץ היא 36 ₪.
 

נהלי פנייה למרפאות חוץ ובתי חולים

  • ההתחייבות תופק בתוך 5 ימי עבודה. בבקשות טכנולוגיות מיוחדות או מורכבות ההתחייבות תופק בתוך 7 ימי עבודה.
  • אין לגשת לטיפול מתוכנן או יזום בלי התחייבות ממכבי. מכבי אינה מחוייבת להפיק התחייבויות בדיעבד, במקרה שהחבר סיפק תשלום מקדים, צ'ק ביטחון או פרטי כרטיס אשראי לנותני השירות (בהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל משרד הבריאות 33/06).
  • במקרה שאין בית חולים בהסדר במרחק של 40 ק"מ מביתכם, תוכלו לקבל טיפול בבית חולים קרוב יותר גם אם אינו בהסדר.
  • מכבי מקיימת רצף טיפולי לחולים אונקולוגיים, מושתלים וחולים במצבים נוספים גם בבתי חולים ונותני שרות שאינם חלק מהסדרי הבחירה. שירות זה ניתן לפי שיקול דעת רפואי.
  • בכל חודש מתבצעת בדיקה אוטומטית של התחייבויות שהונפקו ולא מומשו. אם שולמה השתתפות עצמית ולא נערך ביקור במרפאת חוץ, יתבצע החזר.