21 מאי 2022 כ' אייר תשפ"ב

הפין נתפס ברוכסן המכנסיים - מה עושים?

לבישה מהירה של מכנסיים או רכיסה בלתי זהירה של הרוכסן עלולה להסתיים בתפיסת עור הפין בשיני הרוכסן. עור הפין או העור שעוטף את שק האשכים עלולים להתפס בין שיני הרוכסן או תחת החלק הנע שברוכסן ולגרום לכאב עז.

כדי להקל על נסיונות שחרור העור התפוס רצוי לשמן את אזור הפין ואת חלקי הרוכסן עם שמן מינרלי או עם וזלין. במידה שהשמן אינו מספיק, יש לנסות לחתוך את הרוכסן ולהרחיקו בעדינות.
משהשתחרר העור התפוס יש למרוח משחת פולידין לחיטוי, או כל משחה מחטאת אחרת. אם הרוכסן עשוי מתכת יש לבדוק מתי לאחרונה חוסן הנפגע נגד טטנוס, ובמידת הצורך, לפנות לקבלת חיסון זה (אין צורך בקבלת חיסון נגד טטנוס אם מדובר ברוכסן פלסטיק).
אם אין אפשרות לשחרר את העור שנתפס ברוכסן באמצעים אלו יש לפנות בדחיפות לקבלת עזרה רפואית.
 
ג'ינס עם רוכסן
כדי להקל על נסיונות שחרור העור התפוס רצוי לשמן את אזור הפין ואת חלקי הרוכסן עם שמן מינרלי או עם וזלין

שבר הפין

שבר הפין הוא קרע ברקמת אבר המין הגברי שמתמלאת בדם בעת ריגוש מיני ומזדקפת. בעת זיקפה, הפין נעשה קשיח ובלתי גמיש ולכן רגיש לשבר. שבר בפין יגרם בעקבות חבלה או פציעה, דוגמת תפיסה של פין זקור ברוכסן המכנסיים. פין שבור יאופיין בשטף דם, נפיחות ורגישות רבה. בכשליש מהמקרים תיפגע גם השופכה ויגרם דימום תוך כדי הטלת שתן.
  • שבר בפין הוא מצב חרום אורולוגי שדורש קבלת טיפול רפואי מיידי, בדרך כלל באמצעות ניתוח לאיחוי השבר. ללא טיפול נאות במועד תיתכן פגיעה בתפקוד המיני ועקמת של הפין.