18 דצמבר 2018 י' טבת תשע"ט

הגשת בקשה לאישור תרופה דרך אפליקציית הסלולר ואתר מכבי Online

רק חברי מכבי יכולים להגיש בקשה לאישור תרופה ישירות מהדפדפן או מהטלפון החכם. בעמוד זה תמצאו את כל ההסברים על השירות והנחיות להגשת בקשה.
בקשת אישור לתרופה באתר מכבי online 
חברי מכבי יכולים להגיש בקשה לתרופה המצריכה אישור ישירות מהמחשב או מהאפליקציה לטלפון החכם. שירות מיוחד זה מאפשר גם לעקוב אחרי הטיפול בבקשה לאישור התרופה.
 
בהגשת בקשה לאישור תרופה יש לצרף את המסמכים הבאים:
  • מכתב מרופא מומחה הממליץ על הטיפול, עם פירוט ההמלצה
  • מסמכים רפואיים ותוצאות בדיקות רלוונטיות (כגון בדיקות מעבדה והדמיות, ובפרט כאלה שלא בוצעו במסגרת הקופה)
 
עד 3 שעות מהגשת הבקשה ישלח מסרון המאשר כי הבקשה התקבלה ומועברת לטיפול. המסרון יישלח למספר הטלפון הנייד המעודכן במערכות מכבי. בסיום הטיפול בבקשה יישלח מסרון עדכון נוסף. מענה על בקשה יינתן תוך 4 ימי עבודה. לדרכים נוספות להגיש בקשה ופירוט זמני מענה>>
 
עבור מספר מצומצם של תרופות ניתן אישור לתקופת זמן מוגבלת. ניתן לצפות בתוקף האישור באתר מכבי אונליין באזור ניהול תרופות ומרשמים. 
עם התקרב מועד פקיעת תוקף של אישור תרופה קיים יישלח לחבר מסרון התראה או הודעה לדוא"ל.לשם הארכת תוקף האישור יש להגיש בקשה חדשה לאישור התרופה, בהתאם להנחיות המופיעות בעמוד זה.
 

הנחיות לשימוש בשירות

באפליקציית הסלולר

כדי להגיש בקשה חדשה יש להכנס לאזור פעולות ומידע. יהיה עליכם להזדהות באמצעות מספר זהות והסיסמה שלכם כדי לגשת אל אזור זה.
מסך הבית באפליקציה והניווט לבקשת תרופה
באזור פעולות ומידע (2) יש לבחור "הגשת בקשה חדשה" ובתפריט שמופיע (3) יש לבחור "בקשה לאישור תרופה".
בקשת אישור לתרופה באפליקציה
 
במסך הבקשה (4) תוכלו לכתוב בקשה ולצרף אליה את המסמכים הנדרשים (מכתב מרופא מומחה הממליץ על הטיפול, ותוצאות בדיקות והדמיות). תוכלו לבחור מגלריית התמונות במכשירכם או לצלם את המסמכים באמצעות מצלמת הטלפון. ניתן לצרף את המסמכים לבקשה כקבצי תמונה או קבצי PDF.
  • יש לוודא שבשדה "טלפון" מופיע מספר עדכני ונכון כדי שניתן יהיה ליצור עמכם קשר בעניין הבקשה.
 
לאחר שמילאתם את תיאור הבקשה, צירפתם את המסמכים הדרושים ובדקתם שמספר הטלפון נכון ועדכני, ליחצו על "שליחת בקשה." לאחר מכן תוכלו לעקוב אחרי הבקשה שלכם דרך מסך "בקשות ואישורים" באזור פעולות ומידע.

באתר מכבי Online

לאחר הכניסה לאתר מכבי Online באמצעות מספר הזהות והסיסמה שלכם, בחרו באזור "פעולות ומידע" ושם בתפריט השמאלי ליחצו על "אישורי תרופות."
במסך אישורי התרופות תוכלו לעקוב אחרי בקשות קודמות ולהגיש בקשה חדשה.
יש ללחוץ על כפתור "בקשה לאישור תרופה" כדי להתחיל.
מסך אישורי תרופות
במסך הבא תוכלו לכתוב בקשה ולצרף אליה את המסמכים הנדרשים (מכתב מרופא מומחה הממליץ על הטיפול, ותוצאות בדיקות והדמיות). ניתן לצרף את המסמכים לבקשה כקבצי תמונה או קבצי PDF.
מסך בקשת אישור
יש לוודא שבשדה "טלפון ליצירת קשר" מופיע מספר עדכני ונכון בכדי שניתן יהיה ליצור עמכם קשר בעניין הבקשה. אם תשנו כאן את מספר הטלפון, יש ללחוץ על "עדכון טלפון" כדי לשמור את המספר החדש.
לאחר שמילאתם את תיאור הבקשה, צירפתם את המסמכים הדרושים ובדקתם שמספר הטלפון נכון ועדכני ליחצו על "שליחה." לאחר מכן תוכלו לעקוב אחרי הבקשה שלכם דרך מסך אישורי התרופות.
לא מצאת פתרון? פנו אלינו