20 נובמבר 2018 י"ב כסלו תשע"ט
עדכני לתאריך  03.05.2018 

שירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות בשמיעה ודיבור

מידע אודות כל שירותי מכבי המותאמים לחברים עם מוגבלות בשמיעה ודיבור, דרכים ליצירת קשר עם מרכזים רפואיים וטופס פנייה מקוון לבירור מידע ולכל שאלה.
עדכני לתאריך  03.05.2018 

תקשורת כתובה עם רופאים ונותני שירות במכבי

חברי מכבי עם מוגבלות בשמיעה זכאים לשירותים מיוחדים:
  • פנייה לרופאים בכתב ללא הגבלה על מספר הפניות, דרך האזור האישי במכבי Online באמצעות שירות בקשות מרופא.
  • נותני השירות במכבי יצרו קשר עם החבר באמצעים כתובים, כגון מסרונים, דואר אלקטרוני או צ'אט.

על מנת להירשם לשירותים אלה, יש לפנות למרכז הרפואי (סניף) שאליו אתם שייכים, ולוודא שבתיק האישי נרשמה הערה מס' 4112, המזהה אתכם כזכאים לשירותים מותאמים עבור אנשים עם מוגבלות בשמיעה. אם הנכם רשומים במכבי כמקבלי הודעות ודיוור עבור ילדים קטינים, יש לבקש להוסיף בתיק הילדים הערה מס' 4116 על מנת שכל הודעה לגבי הילדים תימסר לכם באמצעים כתובים בלבד.

לצורך הרשמה, ניתן לפנות למרכז הרפואי ישירות או לאתר את פרטי המרכז הרפואי במדריך השירותים ולשלוח את הבקשה באמצעות הדוא"ל. לאיתור מרכז רפואי>

קבלת תזכורות ועדכונים בכתב

באפשרותכם לקבל תזכורות אודות תורים, תוצאות בדיקות ושירותים נוספים באמצעות מסרונים ודוא"ל, ולהימנע מקבלת תזכורות קוליות. לשם כך, יש להיכנס לאזור האישי באתר מכבי Online ולהגדיר את אופן קבלת ההודעות בהתאם להעדפתכם. למדריך המלא>

זימון וביטול תורים

חברי מכבי יכולים לזמן ולבטל תורים באופן מקוון עבור רופאים, אחיות וייעוץ תזונתי (דיאטנית) אשר רשומים לניהול תורים באמצעות השירותים הדיגיטליים, כמו גם לזמן תור לאולטרסאונד כללי (לבעלי הפניה). לרשות חברי מכבי עומד עמוד הדרכה לזימון וביטול תורים באמצעות השירותים הדיגיטליים, מונגש במלואו.
 

יצירת קשר עם מרכזים רפואיים (סניפים)

במדריך השירותים של מכבי ישנה אפשרות לחפש נותני שירות על פי מקום מגוריכם. לצד כל מרכז רפואי רשומים כתובת דוא"ל ומספר פקס ליצירת קשר.

שאלות ופניות בכל נושא

לרשות חברי מכבי עומד המוקד הטלפוני "מכבי ללא הפסקה", שבו ניתן מענה קולי בשפה פשוטה ובקצב דיבור איטי וברור, ללא מוסיקת רקע. המוקד פעיל בכל שעות היממה לצורך זימון וביטול תורים ולקבלת מידע בשלל נושאים, בטלפון 3555* או 1700-50-53-53.

חברים המעדיפים תקשורת כתובה, יכולים לפנות למכבי באמצעות טופס פנייה מקוון. נשמח לסייע לכם עם כל שאלה בנושא זכויות, שירותים ונושאים אחרים.  למילוי טופס מקוון >

זכויות בנושא שמיעה ודיבור

בדיקות שמיעה
בדיקות שמיעה והתאמת מכשיר שמיעה לילדים ולמבוגרים.
טיפול בדיבור למבוגרים ולילדים
תיקון לקויות דיבור, הפרעות הגייה ומצבים דומים.
התפתחות הילד
חברי מכבי זכאים לשירותי איבחון וטיפול במכוני התפתחות הילד.