05 דצמבר 2021 א' טבת תשפ"ב
תאריך:  30.12.2020 

דיווח תופעות לוואי online

תאריך:  30.12.2020 
אתר חדש של משרד הבריאות בשיתוף עם ההסתדרות הרפואית בישראל יחסוך לכם ולרופאים שלכם הרבה כאב ראש, כאב לב, ועוד מיני כאבים. איסוף מידע על תופעות לוואי - עכשיו זה מקוון.
אלה מאיתנו שכן קוראים את העלון לצרכן המצורף לתרופות שאנו נוטלים, מגיעים לחלק של "תופעות לוואי" ולא פעם חושכות עיננו מאזהרות כמו "אובדן ראייה זמני" בעלון לתרופה לכאב בטן, או "התמוססות מחיצת האף" בעלון לתרסיס נגד אלרגיה. 
למרבה המזל התופעות האלה נדירות, אבל כמה נדירות ועל אילו תופעות לוואי שכחו לספר לנו? האתר החדש של משרד הבריאות בשיתוף עם ההסתדרות הרפואית בישראל מנסה לענות על השאלות האלה ועוד באמצעות דיווח של משתמשים על תופעות לוואי מתרופות, תוספי תזונה וצמחי מרפא. 
תופעת לוואי הינה תגובה לא מכוונת ולא רצויה אשר מתרחשת בזמן שימוש בתרופה או מספר תרופות במינון המקובל. לא תמיד אפשר לדעת אם התופעה נגרמת מהתרופה או מגורם אחר, אבל לא חייבים להיות בטוחים- באתר ישמחו לקבל דיווח גם במקרה של חשד בלבד. 
כל תרופה, לפני שהיא ניתנת לשימוש על ידי בני אדם, עוברת תהליך ממושך של כעשר שנים, במהלכו היא עוברת בדיקות מחמירות. עם זאת, לאחר שמטופלים מתחילים ליטול אותה עלולות להופיע תופעות לוואי שלא התגלו קודם לכן. דיווח על תופעות אלו הוא מידע חיוני, ויכול לעזור למשרד הבריאות להסיק את המסקנות המתבקשות ולפעולן בהתאם. 

כיצד ניתן לדווח?

ניתן לדווח באתר משרד הבריאות >
(ייפתח בדפדפן נפרד)
עם קבלת הדיווח נציג המרכז ייצור איתכם קשר להשלמת פרטים במידת הצורך.