06 אפריל 2020 י"ב ניסן תש"פ

זכויות בגיל השלישי ובתחום הגריאטריה

חברי מכבי בגיל השלישי זכאים להטבות במגוון רחב של תחומים, לשירותים רפואיים ברמה גבוהה במיוחד ולסיוע בהתמודדות במצבי בריאות וחולי
מכבי מלווה את חבריה בכל הגילאים. השירותים וההטבות מותאמים באופן ייחודי לצרכיה של כל קבוצת גיל, מהרחם ועד השיבה. הגיל השלישי מוגדר בדרך כלל מגיל 65 ומעלה, והוא מתאפיין בשינויים באורח החיים ובמצב הרפואי.
השירותים בקבוצת הגיל הזו כוללים טיפולים ובדיקות לשמירה על אורח חיים בריא, וכן שירותי נגישות ושיקום להתמודדות עם מצבים רפואיים הקשורים בגיל.
 

תקרת הוצאות רבעונית

קידום בריאות – אורח חיים בריא

לקראת הגיל השלישי ובמהלכו, ניתן לשמר ולשפר את התפקוד הגופני באמצעות פעולות מקדמות בריאות. היחידה לקידום בריאות במכבי מסייעת לחברים לאמץ אורח חיים בריא, המבוסס על הרגלים נכונים ומודעות בריאותית רחבה. פעילות היחידה מבוססת על הידיעה כי בידי החבר היכולת לשמר את איכות חייו באמצעות תכנון אורח חייו.
לפנייה ליחידה לקידום בריאות ולקבלת פרטים נוספים יש לפנות למרכז הרפואי (הסניף).
 
ביתי מבית מכבי
 

רפואה מונעת לגיל השלישי

נגישות ושיקום לגיל השלישי

שירותים רפואיים והיקפיים לגיל השלישי

בית בלב

רמון זהב: תכנית ארצית לקידום בריאות לגיל השלישי

התכנית הייחודית של מכבי משלבת שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, פעולות של צוותים רפואיים של מכבי כולל רופאים, אחיות, מקדמות בריאות ואנשי מינהל, בכדי לסייע לאדם המבוגר לשמר ולשפר את תפקודו.
במערכת מיוחדת שפותחה במחשבי מכבי רשומות בדיקות ופעולות האמורות לשמור על בריאות הקשיש כדוגמת חיסוני שפעת ודלקת ריאות, בדיקות מעבדה, בדיקת לחץ דם, בדיקת צפיפות עצם (למניעה וטיפול באוסטיאופורוזיס, במידה שקיימים ממצאים הדורשים זאת).
אחות או מתנדב בודקים האם בוצעו הבדיקות המומלצות. אם לא, יפנו את החבר לרופא המשפחה לקבלת הפנייה לבדיקה, בהתאם לצורך. בנוסף, כל אדם מבוגר, ובעיקר בגילאי 65-74 מוזמן לשיחה עם אחות, מתאמת שירות רפואי או מתנדב מצוות התכנית, לשם שיחת הדרכה על פעולות משמרות בריאות בתחומי התזונה והפעילות הגופנית.
לבירור בנושא הבדיקות ופעולות משמרות בריאות ניתן לפנות למרפאת האחיות או למקדמות הבריאות במרכזים הרפואיים (הקישור ייפתח בדפדפן נפרד).