18 אוגוסט 2022 כ"א אב תשפ"ב

מדריך הריון ולידה

מדריך מקיף להריון, לידה וטיפול בתינוקות: כאן תמצאו מידע על כל שלבי ההריון, החל משלב הביוץ ועד הלידה, כולל בדיקות מומלצות לנשים הרות, המלצות תזונה ואורח חיים, מידע על סיבוכים, סיכונים ותופעות נפוצות בהריון, מאפיינים ייחודיים של הריון מרובה עוברים, וגם מידע על הכנה ללידה, הטיפול בתינוק בימים הראשונים וזכויות חברות מכבי בהריון ולאחר לידה.
 
 
 
 

 
יומן הריון - מה עלייך לדעת על כל שליש בהריון?

כל המידע על שלבי ההריון, התפתחות העובר ובריאות האם שבוע אחר שבוע: מהם התסמינים האופיניים לשליש הראשון בהריון? אילו בדיקות צריך לעבור בשליש השני ואיך להיערך ללידה הקרבה בשליש השלישי להריון?
   

מדריכים לתקופת ההריון

מדריכים, טיפים, והמלצות בנוגע להתנהלות היום-יומית בהריון, כולל מידע על הזכויות של חברות בהריון, מחשבון הריון, המלצות תזונה, ויטמינים ותרופות, מידע על סיכונים, סיבוכים ותופעות לוואי, התמודדות עם הריון מרובה עוברים ועוד.
 

כל הזכויות של חברות מכבי בהריון

מידע על זכויות חברות מכבי בנושאי הריון ולידה: מי זכאית לחבילת הריון ולידה? מהי חבילת הריון ולידה ואילו שירותים וטיפולים היא מכסה? וגם - מידע על זכאויות לבדיקות במהלך ההריון והתייעצות עם רופאים מומחים.

     
   

מחשבון פוריות ומועדי ביוץ

מחשבון הביוץ מאפשר לך לחשב את מועדי הביוץ הקרובים, הם הימים הפוריים בחודש, לפי מועד הווסת האחרונה ואורך המחזור החודשי ולהציג את תאריך הלידה המשוער לפי תאריך הביוץ.

     
   

תכנון הריון

מתכננים הריון? כדי שתוכלו ליהנות מהתקופה הזו בחייכם, ישנן מספר בדיקות, המלצות ופעולות שתוכלו לבצע עוד טרם ההריון, כדי להגיע להריון במצב הטוב ביותר לאישה ולעובר.

     
   

תזונה נכונה בהריון

מה מותר ומה אסור לאכול בזמן ההריון? אילו ויטמינים חשוב לקחת ומאילו להימנע? איך להימנע מהרעלת מזון בהריון ועוד המלצות תזונה לנשים בהריון.

     
   

נטילת תרופות בזמן ההריון

אילו תרופות בטוחות לשימוש בהריון ואילו מסוכנות לנשים הרות? איך לבדוק את בטיחות התרופות, צמחי המרפא ותוספי התזונה? מדריך לנטילת תרופות בהריון ולמי ניתן לפנות כדי להתייעץ.

     
   

רפואה משלימה בזמן ההריון

האם מותר לעבור טיפולים משלימים בזמן ההריון? אילו טיפולי רפואה משלימה יכולים להקל על תופעות ההריון? מדריך וכללי בטיחות לנשים בהריון ולשמירה על בריאות העובר.

     
   

טיפוח במהלך ההריון

איך ההריון צפוי להשפיע על העור, השיער והציפורניים? אילו טיפולי יופי, טיפוח וקוסמטיקה מומלצים בתקופת ההריון ומאילו עדיף להימנע? תשובות לשאלות נפוצות בנושא טיפוח בהריון.

   

סיכונים וסיבוכים בכל שליש בהריון

מה הסיכון להפלה בשליש הראשון והשני? אילו סיבוכים ותופעות לוואי אופייניים לנשים בשליש השני? איך לזהות רעלת הריון ולטפל בה? ועוד תשובות לשאלות נפוצות.

     
   

הריון עם תאומים ויותר

איך נוצר הריון מרובה עוברים (תאומים או שלישיות), מה ההבדל בין הריון עם תאומים זהים ללא-זהים, מהם הסיבוכים האפשריים וגם - המלצות תזונה לנשים בהריון עם תאומים או יותר.

     
   

בדיקות גנטיות

אילו בדיקות סקר גנטי מומלץ לעבור לפני ההריון ובמהלכו? עד איזה שלב בהריון אפשר לעבור בדיקות גנטיות והאם נדרשות הכנות מיוחדות? וגם, איך לפענח את תוצאות הבדיקה?

     
   

הריון ושינה

מהם קשיי השינה הנפוצים בהריון? מה גורם לנדודי שינה ואיך להתמודד איתם? מדריך להפרעות שינה והמלצות לשיפור איכות השינה בהריון.

     
   

מצבי חירום בהריון

אילו מחלות ומצבי חירום עלולים לסכן את ההריון? באילו מקרים נדרשת התייעצות רפואית דחופה ולמי לפנות?

     
   

הפלה מלאכותית (הפסקת הריון יזומה)

מהי הפלה מלאכותית? עד איזה שלב בהריון אפשר לעבור הפלה והאם הפלה עלולה לפגוע בהריונות עתידיים? תשובות לשאלות נפוצות ומידע על ועדות להפסקת הריון.

 

מדריכים לקראת הלידה

אם את לקראת לידה ודאי יעניין אותך לעיין במדריכים שהכנו עבורך. כאן תוכלי לקבל מידע על זכויות חברות מכבי לקראת לידה ואחריה, על הסימנים המקדימים המצביעים על לידה מתקרבת, זירוז לידה, צירים, ניתוח קיסרי לעומת לידה רגילה, וכן על מה שמצפה לך ולתינוקך לאחר הלידה.
 

כל הזכויות של חברות מכבי לקראת הלידה ואחריה

כל הזכויות שמגיעות לך ולתינוקך החדש, כולל חבילת הריון ולידה, סדנאות הכנה ללידה, אשפוז לפני ואחרי לידה, הבראה לאחר לידה, ייעוץ הנקה, בדיקות וחיסונים לתינוקות ועוד

     
   

סדנת הכנה ללידה לחברות מכבי

חברות מכבי ובני זוגן זכאים להשתתף בסדנת הכנה ללידה שעוזרת להיערך ללידה עצמה ולימים שלאחר הלידה. מידע על הנושאים הנלמדים ועל איתור סדנה קרובה.

*בתקופת הקורונה לא יתקיימו סדנאות.

     
   

סימנים ללידה קרבה

מהם הסימנים המבשרים על הלידה הקרבה ואיך יודעים שהגיע הזמן לנסוע לחדר הלידה? מתי להכין תיק לידה ומה הוא צריך לכלול? התכונני ללידה בעזרת המדריך שלנו.

     
   

כל השיטות הרפואיות לזירוז לידה

מידע מקיף על כל הדרכים לגרום ללידה באופן יזום ומלאכותי, כולל זירוז לידה תרופתי, פקיעת קרומים וסטריפינג. קראי על היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

     
   

צירי לידה וכל השיטות להקלה על כאבי הצירים

מה גורם לצירים לכאוב? באילו דרכים טבעיות וטיפולים משלימים אפשר להקל על הכאב? מה היתרונות והחסרונות של אפידורל ואילו אלטרנטיבות קיימות?

     
   

מידע על ניתוח קיסרי

מהו ניתוח קיסרי ובאילו מקרים הוא הפתרון הטוב ביותר עבור האם והעובר? מה היתרונות והחסרונות של ניתוח קיסרי אלקטיבי? איך מתאוששים מניתוח קיסרי ומה הסיבוכים האפשריים?

     
   

מה קורה לאחר הלידה?

מזל טוב! ילדת בשעה טובה. מה קורה עכשיו לגופך ולתינוק? כל מה שחשוב לדעת על הימים הראשונים שלאחר הלידה: אילו כאבים צפויים לאחר לידה ואיך להקל עליהם? איך להתמודד עם השינויים הנפשיים וההורמונליים  ואיך לטפל בתינוק מיד לאחר הלידה?

     
   

בדיקות לתינוק לאחר הלידה

במהלך השהייה בבית החולים התינוק יעבור בדיקות שגרתיות על ידי רופא הילדים. אילו בדיקות צפוי לעבור התינוק בימים הראשונים לחייו ואיך להיערך אליהן?

     
   

מהו דיכאון לאחר לידה ואיך להתמודד עמו?

מה המאפיינים של דיכאון אחרי לידה ואיך לאבחן אותו? מה ההבדל בין "בייבי בלוז" לדיכאון לאחר לידה? והאם רק נשים סובלות מדיכאון לאחר הלידה? מידע מקיף וסקירה של מיתוסים נפוצים.

*לפנייה לקו חם לתמיכה במצבי לחץ וחרדה הקשורים בהתמודדות עם האי ודאות והמתח בהתמודדות עם הקורונה המאוייש על ידי עובדות סוציאליות ניתן לפנותלמוקד מכבי ללא הפסקה בטלפון 3555*