04 יולי 2020 י"ב תמוז תש"פ
מעודכן לתאריך  30.04.2013 

מהפך במטבח

מעודכן לתאריך  30.04.2013 

דנה דבורין ותזונאית מכבי שירותי בריאות, טופז דרזנר מגיעות לבתים של משפחות שונות ברחבי בארץ, פותחות את המקרר ואת ארונות המטבח ובודקות מה אוכלים שם. את המאכלים הלא בריאים הן מוציאות, את המאכלים הבריאים הן משאירות, וגם נותנות טיפים ומתכונים שיאפשרו למשפחה לאכול נכון.

 
 
 
 

תכנית 1: משפחת סדן

דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מגיעות לבית משפחת סדן, שם שתי הבנות המתבגרות (בנות 13 ו-17) אוכלות המון מלח וגבינה צהובה.
רוחלה, האמא, מצדה רודפת אחרי בתה בת ה 13 עם כפית כדי שתסיים לאכול את כל האוכל בצלחת. האם צריך לרדוף אחרי ילד עם כפית? למה לא טוב לאכול הרבה מלח? ומה אפשר לאכול במקום גבינה צהובה?
 

תכנית 2: סטודנטיות

בין הלימודים לעבודה - לטל ושרית אין זמן, והן אוכלות בעיקר פסטה, פתיתים וממתקים. דנה דבורין והתזונאית טובה דרזנר מגיעות למטבחן לעשות קצת סדר דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מגיעות למעונות הסטודנטים בתל אביב, שם הן פוגשות את טל ושרית, שתי סטודנטיות צעירות שבגלל חוסר זמן ומקום ניזונות בעיקר מממתקים ושטויות.
 

תכנית 3: משפחת ברגיל

דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מגיעות הפעם לבית משפחת בר גיל. לרויטל ומשה שני בנים שהגדול בינהם בן ה6, הוא בררן באוכל. רויטל ומשה רוצים לדעת אילו סנדוויצ'ים אפשר להכין לו לגן שלא יהיו משעממים ויבשים והאם אלה חייבים להיות סנדוויצ'ים או שיש אופציות נוספות לארוחת עשר.
 

תכנית 4: משפחת גנוסר

דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מבקרות בבית משפחת גנוסר, המצפים להולדת בנם הראשון. אז מה בריא לאכול במהלך ההיריון ומה קצת פחות?
 

תכנית 5: משפחת ברכה

התאומות הילי ומיה חוגגות את יום הולדתן השמיני, וההורים מבקשים לחגוג עם אוכל בריא. האם זה אפשרי? דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מגיעות ועושות מהפך במטבח.
 

תכנית 6: משפחת אברהם

מה עושים כשהבנות חוזרות מבית הספר וצריכות לחמם לעצמן את האוכל? הלנצח יאכלו שניצל תעשייתי? דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מתגייסות למשימה ומגיעות לבית משפחת אברהם
 

תכנית 7: משפחת בובליל

בבית משפחת בובליל אין ארוחת ערב משפחתית מסודרת. האם דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר יצליחו לעשות מהפך במטבח?
 

תכנית 8: משפחת כץ

דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מגיעות לבית משפחת כץ. הבת הגדולה, דנה, שומרת על אורח חיים בריא ותזונה נכונה והיא מלאת ביקורת כלפי התזונה היומיומית של בני הבית האחרים, שמתבססת, בגלל חוסר זמן, על אוכל מהיר וממתקים.
 

תכנית 9: משפחת לוי

דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מגיעות עם משפחת לוי למסעדה. בני המשפחה אוהבים לאכול במסעדות ושם הם מרשים לעצמם לאכול דברים שבבית לא היו מעיזים לאכול: כמו בשר שומני, פיתות עירקיות ומנות אחרונות עתירות קלוריות.
 

תכנית 10: משפחת פרי

דנה דבורין והתזונאית טופז דרזנר מסיימות את המסע שלהן בין בתי המשפחות בארץ בביתה הפרטי של דנה. זו הזדמנות לגלות האם דנה ובני משפחתה אוכלים אוכל בריא? מה דנה למדה בעקבות המסע המשותף עם טופז ומה עוד דורש שיפור?